Sign in to follow this  
Followers 0
ViciuS

My12 - Suporta SMS?

13 posts in this topic

Salutare, 

Stie careva daca se pot citi mesajele de pe telefon cu ajutorul targetului din masina? 

Apeluri telefonice se pot da, dar partea cu SMS inca nu am testat-o. Sunt curios daca a reusit cineva acest lucru pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU, din cate stiu eu.

MY12 al meu nu-mi semnalizeaza nici macar sosirea SMS-urilor, nici vizual si nici sonor, asa ca sunt convins ca nu se pot citi SMS-urile. In plus, nu exista nici setarea pentru alegerea tonului de SMS, ci doar cea pentru apel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu nici un model nu suporta citirea SMS-urilor, te anunta ca l-ai primit si gata. Ti-ar distrage atentia de la condus.

O sa incerc la XC90 sa vad daca poti citi mesajul cand masina sta pe loc, in mers sigur nu merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In acest moment exista tehnologii care sa permita citirea sms-urilor. La fel, ar trebui sa le putem dicta. Trebuie doar sa se vrea. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca va luati carute si nu masini :D.

Eu la a mea, din 2001 pot citi mesaje si trimite mesaje... dar am telefon integrat, on care bag sim-ul :D

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

O vinzi Ionut ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuuu... imi place prea mult ca sa o vand :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

La s60 MY11 la primirea unui mesaj imi da un semnal sonor dar pe ecran nu apare nici un semn ca am primit mesaj (poate ca la sensus connect touch + voice control exista optiunea ca masina sa citeasca SMS-ul si dictarea unui sms dar la MY11 cu voice control cu siguranta nu exista asa ceva)

Am vazut ceva app pe i-store pentru integrarea telefonului cu masininile compatibile, am incercat la mine dar nu a functionat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai vazut poate vizavi de AppleCar - aceasta optiune exista in acest moment pe noul XC90 - "mirorezi" ecranul telefonului pe consola centrala a masinii - nu toate aplicatiile sunt disponibile ce-i drept - insa AppleCar va fi disponibil pe toate modelele lansate de acum incolo. Similar si pentru Android. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AppleCar din cate stiu inca nu-i disponibil.

Eu l-am achizitionat si urmeaza sa-l instalez .... cand s-o coace.

Poate este disponibil si nu stiu eu ??? ma interesez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este Maurice, 

Stiu pe cineva cu noul XC90 care are AppleCar - verifica si vezi ca se poate pune deja. O vizita la Primus si ete softul. Vezi ca nu toate aplicatiile din iPhone se regasesc pe AppleCar - insa cate sunt sunt OK din ce am vazut eu. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am verificat Mav si o sa-l pun saptamana viitoare, merci de info.

 

SMS-urile se pot citi de pe loc sau din mers, replay se poate doar cu masina oprita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0