87 posts in this topic

@IuliRX eu nu vin din alte considerente nu din lipsa de bani iar AlexB este chiar bine nu unde spui tu ca este . 

Cu respect 

Bogdan G . 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 2 ore, maverick a spus:

:) buna intrebare - Brava, Muresan? 

Imi place ca ma bagi la inaintare , sibiu e aproape de sighisoara ! 

Eu am mentionat la inceputul topicului : datorita licentei care se apropie (fix la inceputul lui sept) nu am timp sa ma ocup . 

Locatia este sighisoara si eu am sugerat 3 pensiuni (care din pacate se puteau rezerva din timp ...) 

Masa festiva am impresia ca poate avea loc (zona din care am facut pozele ) cat despre cazare presupun ca se face individual in zona sighisoara .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cazare in mod individual? Ce Nationala mai e si aia? Nu a fost destul anul trecut cu doua locatii? Acum vreti 15-20?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci ce facem cu nationala de anul asta? O mai tinem? Unde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E puțin probabil să mai fie locuri în primul weekend din septembrie. E ratată Naționala.

Ce se poate face acum?

Un organizator nou, o dată nouă,  o locație unică. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai, haideti cu totii in Iasi (nu stiu daca s-a tinut in trecut in Iasi) cu mesajul, "Clientii marcii Volvo doresc service autorizat in centrul si estul Romaniei!" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu in Iasi este un service autorizat Volvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca veniti in Iasi e super. Nu mai avem reprezentanta Volvo din pacate. Am ramas ai nimanui. Poate reusesc sa particip si eu la o intalnire Volvo inainte sa-mi vand masina :-D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se tine in decembrie voi fi si eu prezent :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Insemna ca iar o sa ma plimb de nebun, singur, cautind drumuri spectaculoase, privelisti si locuri unde natura inca mai reprezinta ceva in Romania. Asta e !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ramane perioada 2-4 septembrie, din pacate, n-am cum sa vin, oricat mi-as dori, fiindca inca am pensiunea deschisa in acel weekend...Am deja rezervari facute ptr, acel weekend...

Daaaar....pentru moment, acum cand va scriu, inca mai am 15 camere libere, asa ca, daca va hotarati sa facem Nationala la malul marii, pot sa blochez cele 15 camere pentru membrii clubului. Conditia este sa va hotarati si sa ma anuntati in timp util, ca sa scot camerele de pe site-urile de turism si rezervari.

Pentru cei doritori si curiosi, puteti cauta pe net Pensiunea "ANCOLEDO" din Eforie-Sud. 

Deocamdata nu va mai umplu timpul cu alte detalii. Daca se va concretiza ceva, va ofer cate detalii doriti (de la preturi, pana la nr de locuri de parcare, tipuri de camere, dotari etc.etc).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Daca se vor strange mai multi membrii decat nr camerelor mele disponibile, langa locatia mea mai este o pensiune cu suficiente camere. Distanta dintre ele este o latime de strada...:) Nu suntem chiar fata-n fata, dar suntem foarte apropiate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shogun, multumim pentru interventie.

Hai ca o cazare se mai gaseste, dar CINE organizeaza 100% tot ce tine de aceasta Nationala 2016, ca eu nu am inteles ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Matrixx,

Eu v-am prezentat o varianta de organizare a Nationalei 2016, cu posibilitatile mele de cazare. Daca te referi la problemele legate de alimentatie, seri festive, discutii la un pahar de...ce vrea fiecare (care, intr-adevar, fac parte din organizarea generala a evenimentului), din pacate, eu nu m-am bagat pe alimentatie publica (din varii motive). Insa colaborez cu un restaurant care are si regim de catering si ne poate aduce tot ce dorim. Am spatiile necesare ptr astfel de mese, de aceea v-am scris ca cel mai indicat ar fi sa va uitati pe net. Am acolo multe poze cu locatia, plus pe facebook. 

As tine eu evidenta celor care vor sa se inscrie si sa vina, insa, din pacate, timpul il am foarte limitat, iar perioada asta este cea mai solicitata si solicitanta din tot sezonul (cazari, rezervari, anulari, oameni neseriosi, "turisti smecheri", grupuri, modicari de perioade, persoane etc. etc.).

Daca optati pentru varianta "inscrierii individuale" cum am citit o propunere mai sus, atunci aveti datele mele si ma puteti suna pentru rezervari oricand.

Mi-as dori sa puteti si sa facem o Nationala la mare, insa nu depinde doar de mine...:)

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shogun multumim pentru idee si disponibilitate. 

Am avut Nationala 2015 la mare la Venus, si anul acesta s-ar fi dorit o Nationala undeva in centrul tarii, dat fiind motivul ca marea este prea departe pentru mai multi membri. 

Acum cand Sighisoara este in centrul tarii nu (mai) avem organizator si nici interes. 

Va amintiti de discutiile de anul trecut de la Venus? Tind sa cred ca ca este adevarat ce am spus ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2 martie 2016 at 0:38 PM, claudiu2525 said:

Teoretic si eu :

1.Brava

2.Mav

3.Dalin

3.Iulirx?

4.Marius Daniel?

5.Claudiu2525

Baieti, vin si eu daca se poate

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, TRANSLATOR said:

Baieti, vin si eu daca se poate

 

 

Vreau sa determinați data evenimentului si locul daca e posibil

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu placere, Maverick. 

Din pacate, in 2015 in perioada cand a fost organizata Nationala, nu eram in tara. 

Acum, vazand ca sunt (ca in mai toti ultimii ani) tot felul de discutii despre Nationala si tot nu se stabileste nici locatia, nici perioada, am zis ca poate dau o mana de ajutor in privinta coeziunii membrilor. Daca n-a fost sa fie, macar a fost o intentie (buna, zic eu...:) ).

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... să nu-mi spuneți că a picat evenimentul :(. În cazul în care se mai organizează în primul weekend din septembrie, aș vrea să mă treceți și pe mine pe listă (plus, eventual, tovarășa).

Știu că cei NOU VENIȚI nu au voie să fac propuneri sau să votez locația, dar, am o sugestie: dacă nu se poate acum în ultima săptămână din august/prima din septembrie, nu putem stabili ceva pentru octombrie sau început de noiembrie când nu sunt evenimente și pensiunile sunt mai libere?

Sighișoara este un oraș-cetate superb, care după părerea mea, în octombrie ar arăta cel puțin bestial (ținând cont că este înconjurată de atâtea păduri care ar fi galben-ruginii atunci).

În cazul în care luați în considerare sugestia mea, mi-ar plăcea să vă ajut cu organizarea (dacă se poate).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate fi

- Sighisoara sau undeva pe langa Sibiu - ca sa o pastram in centrul tarii

- octombrie sa fie atunci 

Deci: 

- votati locatia pe lista 

- perioada din octombrie

Incep eu daca vreti: 

- MAV: Sibiu | 7-9 octombrie

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nu e greu sa faci lucruri. Greu este sa te pui in starea de a le face." Brancusi.

Cam atit despre nationala de anul asta....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 11 ore, iulirx a spus:

"Nu e greu sa faci lucruri. Greu este sa te pui in starea de a le face." Brancusi.

Cam atit despre nationala de anul asta....

Bracusi ala de a cioplit uratenia aia de statuie, care costa 11 mil de euro? Hmmm.... mai este si filozof...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.