Sign in to follow this  
Followers 0
guraliuc

Probleme aiberg

17 posts in this topic

Am schimbat scaunele si am pus e pe un model mai nou adică 2005 e mea fiind 2001 mia rămas aprins aibergu, stiti vrei solutie ( nu se sterge pe terser )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si modificarile cine le-a facut? Ca nu au mufele la fel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un băiat electrician ce are un service pt diagnoze ,a tăiat firele si pe legat intre ele firele ce veneau de la aiber erau de aceleasi culori ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inseamna ca nu a facut ceva cum trebuie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am urmarit firele care vin direct din aiberg si cele ce vin din calculator , culorile corespund . Cred ca o fi ceva din puterea cu care ar trebui alimentat aibergul  , am auzit idei precum iar trebui ceva gen sigurata sa echilibreze consumul cu cererea , nush exact cum sa ma explic 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara

Teoretic airbagului din scaunul original al masinii se poate muta in cel 'nou' mufele conectate la loc dar tot s-ar putea sa fie nevoie de cineva cine poate sa rescrie mudulul pentru airbaguri ca sa dispara eroarea.

S-ar putea ca airbagurile din scaunele 'noi' au alta rezistenta fata de cele vechi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt la fel airbagurile. Si eu am pus scaune de facelift si nu am eroare.  Deci ceva  nu este legat cum trebuie, sau mesteru nu a facut ceva bine si a stricat altceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe tester imi apare ca doar alea 2 aiberguri de la scaune nu functioneaza , acu poate sa fie si un defect de la cel ce a tapitat scaunele in piele , curiozitatea mea e daca sar putea anula de tot din calculator doar alea 2 , sau daca se poate pune o rezistenta un releu in loc la aiberg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipic romanesc, punem rezistente in loc sa reparam problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-i nimic Ioane, la accident o sa ii salveze rezistenta creierii si o sa zica lumea "uite dom'le ca VOLVO nu e asa de sigur cum se zice". Pe de alta parte rezistenta nu sare singura stand la semafor, nu ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cauza celor  2 de la scaune e posibil sa nu functioneze nici lelelalte , deci problema trebuie remediata si daca nu descoper cum ar putea fi remediata ceva trebuie facut sa fiu in siguranta

Share this post


Link to post
Share on other sites

You should look for "isbergs"

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 12 ore, guraliuc a spus:

Din cauza celor  2 de la scaune e posibil sa nu functioneze nici lelelalte , deci problema trebuie remediata si daca nu descoper cum ar putea fi remediata ceva trebuie facut sa fiu in siguranta

Solutie:

de montat inapoi scaunele cu airbagurile functionale

De 'aiberg' inca nu am auzit doar pate sa fie o prescurtare la Artificial Intelligency munte (berg) care nu stiu ce sens are. presupun ca este dar un misspelling.

Edited by gfieraru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca ai inteles ce am avut sa spun , numa sa criticati cuvintele gresite stiti dar sa dati un sfat sa rezolve colegi probleme niciunu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 3/31/2016 at 7:09 AM, paunionutz a spus:

Sunt la fel airbagurile. Si eu am pus scaune de facelift si nu am eroare.  Deci ceva  nu este legat cum trebuie, sau mesteru nu a facut ceva bine si a stricat altceva

Uite raspunsu ! Sau pune poze cu minunile facute pe acolo ... altfel suna cam asa : am pus un v8 de aston martin pe v70 ... dar nu merge bine , e o problema comuna , va rog ajutati-ma ! 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 3 ore, guraliuc a spus:

Bine ca ai inteles ce am avut sa spun , numa sa criticati cuvintele gresite stiti dar sa dati un sfat sa rezolve colegi probleme niciunu...

Heeeei! Nu te supara!

Rezolvarea problemei tale se afla in Farmacia de pe 6Martie colt cu Romana!

Succes!

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0