Sign in to follow this  
Followers 0
delpi101

Volvo V70

2 posts in this topic

          Buna seara si bine v-am regasit!!

Acum ceva timp ceream sfaturi despre un V50 si aveam un buget cam mic, acum insa m-am indragostit iremediabil de V70 si as vrea sa achizitionez unul! Bugetul meu actual este cam de 7000 Euro si as dori cateva sfaturi despre ce sa caut!! Si o problema la fel de mare este Taxa de mediu...minim 1500 Euro cred!! Masina o voi folosi in Romania si as dori cateva informatii legate de motorizare si alte detalii care fac diferenta in favoarea Volvo!

 

Multumesc mult!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cumparat de la Dusseldorf in noiembrie 2012 un v70 iii (fabricat in 2009 cu 111000 km) insa preturile pentru volvo sunt sunt ridicate. Eu am dat 17800 euro si taxa de mediu 1288 euro. Pentru comparatie, as fi putut cumpara tot din Germania un Audi A6 rosu break, full option cu maxim 14900 euro (acesta a fost varianta de rezerva, studiata din Romania). Intradevar, te indragostesti de aceasta masina v70 (a mea este neagra cu tapiterie piele crem, volan crem) , desi eu as fi vrut un xc70, dar din cauza bugetului nu mi-am putut permite. In Romania putine sanse sa gasesti o asa masina fara probleme. Succes ! Sa-ti iasa cum ti-ai propus!

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0