berilla2005

Schimbare limba afisaj

15 posts in this topic

Ma poate ajuta cineva cu un sfat sau recomandare?Vreau sa schimb limba de afisare de pe display-ul masinii din italiana in engleza.Asa am cumparat masina si cu toate ca teoretic e mai usor cu italiana,la termenii tehnici nu e chiar asa.Trebuie schimbat soft-ul si pus unul in engleza?Poate cu ocazia asta se si update-aza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar nu stie nimeni unde pot schimba soft-ul masinii din italiana in engleza?Si cam cat ar costa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge la reprezentanta , acum doi ani era 960lei. Sau la Bogdan g de pe forum incearca.

 

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

La reprezentanta era 590 lei fata tva anul trecut.
Eu am dat 110 €  in slovacia tot la reprezentanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca la BogdanG ! E singurul care schimba in ...LIMBA ROMANA! Ii gasesti pe forum numarul de telefon.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 4/15/2016 at 10:44 PM, berilla2005 a spus:

Ma poate ajuta cineva cu un sfat sau recomandare?Vreau sa schimb limba de afisare de pe display-ul masinii din italiana in engleza.Asa am cumparat masina si cu toate ca teoretic e mai usor cu italiana,la termenii tehnici nu e chiar asa.Trebuie schimbat soft-ul si pus unul in engleza?Poate cu ocazia asta se si update-aza?

Salutare. Ai rezolvat situatia? Poti incerca la "Volvo Service Bucuresti", asa dai de ei pe FB. Eu acolo apelez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vorbit cu Bogdan G si o voi schimba in limba romana.

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi inca nu avem scula de schimbat limba dar e pe drum

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine nu e graba oricum.Poate va ajung sculele si schimb la voi limba de afisare.Poate e si mai ieftin!!!

Da-ti un semn aici cand va ajung sculele.Si un pret estimativ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mergi la Bogdan ca la noi mai dureaza :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara, am achizitionat recent un Volvo C30 din 2012. Ca si majoritatea colegilor, imi doresc cu ardoare sa schimb limba din bord (din ceea ce banuiesc eu ca este suedeza, in engleza) Dupa lungi sapaturi pe forum m-am decis sa intreb direct daca poate face cineva un update al pretului (in special pentru Iasi). Tare mi-e teama ca nu voi putea reactiona decent daca intreb la reprezentanta. De asemenea sunt deschisa la alternative rezonabile in sau pe langa Iasi:D Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Bucuresti ... poti merge la Bogdan G . 

Apoi vine partea a 2-a nu prea te ajuta la nimic lb ... oricum ai un meniu cu 5 functii si atat , inveti alea 3 mesaje pe care ti le da constant: completeaza lichidul de parbriz, bec ars , centura in spate , centura in fata , servisare periodica (asta e 3 mesaje : unul care te pregateste , unu care iti spune ca e timpul , si unul ca ai depasit).

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/8/2016 at 1:12 AM, AndreeaCarmen said:

Buna seara, am achizitionat recent un Volvo C30 din 2012. Ca si majoritatea colegilor, imi doresc cu ardoare sa schimb limba din bord (din ceea ce banuiesc eu ca este suedeza, in engleza) Dupa lungi sapaturi pe forum m-am decis sa intreb direct daca poate face cineva un update al pretului (in special pentru Iasi). Tare mi-e teama ca nu voi putea reactiona decent daca intreb la reprezentanta. De asemenea sunt deschisa la alternative rezonabile in sau pe langa Iasi:D Multumesc!

Ati rezolvat problema cu limba din bord? ma intereseaza si pe mine, sunt din Vaslui si nu as mereg pana la Bucuresti numai pentru asa ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now