roco

Ati condus automobilul sub influenta bauturilor alcoolice ?

Ati condus vreodata automobilul sub influenta bauturilor alcoolice?   131 votes

  1. 1. Ati condus vreodata automobilul sub influenta bauturilor alcoolice?

    • DA
      78
    • NU
      53

Please sign in or register to vote in this poll.

133 posts in this topic

Adevarul ne va face liberi

Share this post


Link to post
Share on other sites

    DA.... o singura data... implineam un an cu prietena si m-am "lansat" cu 130 in curba de la Baneasa unde acum e afisul cu statistica "Accidente, morti, raniti". N-am patit nimic, dar probabil am avut pe cineva acolo Sus... De-atunci n-am mai pus strop in gura si sa ma sui la volan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recunosc si eu ca am baut un ´´marghiloman´´ (cafea fiarta cu rom, in loc de apa) si am condus masina prin oras! Mi-am jurat ca nu se va mai intampla...NICIODATA!!!

Parca suntem la ´´alcoolicii anonimi´´  ;D ;D

Fiti responsabili!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, si am si votat...Au fost citeva cazuri, mici dar au fost.(o bere, un cognac...intre pauzele de pe scena, care au "iesit" pina spre dimineata cind am terminat de cantat). Hai, sariti pe mine acum  8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor, rezulta ca suntem niste INFRACTORI! Cum se spune, ´´puscarie´´putea scrie pe fruntile noastre!  :( :( Trebuie sa invatam sa suportam consecintele faptelor noastre!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

V-am prins amu'  :thumbsup2: :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi se mai intimpla uneori sa nu beau......

Share this post


Link to post
Share on other sites

am mai facut-o mai in tinerete - dar numai ptr. max 10 min de condus. Acum nu o mai fac.

Eh, valurile tineretii......

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, din pacate! am stat aproape 1 an pe tusa si de atunci cind consum las masina si folosesc taxiul! e mai sigur si ieftin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate citesc pe aici se pare ca eu ar trebui sa fiu infractoru Nr.1 deoarece la mine s-a intamplat de mai multe ori dar cu scuzele de rigoare cred ca ar trebui de specificat cantitatea bauturilor alcoolice, ca de si regulamentul permite o bere la bord cand conduci dar nu maimult :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@KPAX: As vrea sa-mi dai si mie un scan cu pagina din "regulament" unde scrie "ai voie o bere dar nu mai mult" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@  Midnight Caller:  :sign10: cum intru in posesia luii ti-l dau, sorry pentru gresala trebuia s mi fie un cuvant dupa regulament si anume "regulamentul soferului" (munca stres oboseala  :D )

dar uite special pentru tine o sa compun eu noul regulament scriu si faza cu sticla de bere si dupa aia mergem de dai o bere iar eu iti pun in brate regulamentul nou  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@KPAX: As vrea sa-mi dai si mie un scan cu pagina din "regulament" unde scrie "ai voie o bere dar nu mai mult" ;)

E vorba de bere fara alcool?? :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si nu . 50gr vodca o singura data . nu s-a intimplat nimic dar nici nu am mai incercat.  SHAME ON ME

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Alcoolul e o mare problema.  Toti avem impresia ca suntem in stare sa conducem in stare de ebrietate , dar problema nu se pune asa, poate mergem fara pb 10 km fara sa se intmaple ceva, dar poate fii vb si de ghinion sau un pic de neatentie, doamne fereste intra cineva in noi cand suntem sub influenta alcoolului, sau altecea, eu am stat fara permis 30 zile si a fost groaznic (viteza a fost cauza), dar 1 an fara permis cum ar fii??

  Spre norocul meui sotia conduce ff bine deci nu am condus baut la voloan si cu atat mai putin de vreo 2 ani ca nu am voie sa consum bauturi alcoolice. Merg cu viteza excesiva am mania asta dar nu ma urc niciodata baut la volan.

  Nu isi merita riscul, parerea mea.

  Aveti grija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu recunosc... nu am condus in stare de ebrietate... asta pate pt ca atunci cand "merg la o bere" cu prietenii las mashina acasa (orashul mic).... dar mi's'a intamplat sa merg cu cineva turmentat, de fapt toti 3 ocupantii masinii eram turmentatzi, si pot sa zic ca a fost ceva trifiant... am mers cu dacia pe 2 rotzi si nu exagerez.  Deci concluzia Dumnezu inca ne iubeshte, nu vreau sa ma gandesc ce ar fi ramas din noi daca ne'am fi rasturnat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scarile le cobori, de obicei, folosindu-te de picioare. Dar, daca ai la bord niste pahare de vodca, tractorul devine o optiune mult mai interesanta...

Ciudatul accident s-a petrecut in Polonia, unde fermierul Tomasz Jankowski, de 45 de ani, a vrut sa le demonstreze tovarasilor de bautura ce stie sa faca tractorul lui. Astfel, niste trepte din apropiere s-au transformat intr-o proba ad-hoc de trial pentru offroaderul obisnuit cu munca la camp. Cu rezultatul din imagine - "dupa niste pahare de votca, am crezut ca treptele sunt mai late si le pot cobori fara probleme cu tractorul", afirma polonezul, care, dupa isprava, s-a intors in bodega, unde a fost gasit o ora mai tarziu de politie.

post-72-12877847773408_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezervat pentru cei care conduc sub influenta bauturilor alcoolice:

post-972-12877847781597_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

bun sfat cu berea bauta in fata politistilor.  E super.

Totusi e mai bine fara alcool cind conduci masina. S-au intimplat atatea, din vina soferilor si poate nu numai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor, rezulta ca suntem niste INFRACTORI! Cum se spune, ´´puscarie´´putea scrie pe fruntile noastre!  :( :( Trebuie sa invatam sa suportam consecintele faptelor noastre!!

daca ajuta cu ceva la linistea voastra, vreau numai sa mentionez ca INFRACTORI au fost doar cei care au condus in timp ce aveau mai mult de 0,80 gr alcool la 1.000  gr sange. cei cu mai putin au fost doar CONTRAVENIENTI.

diferenta dintre unii si ceilalti este ca primii ar fi fost pasibili sa plateasca cu libertatea pe cind ceilalti daca ar fi fost prinsi ar fi scapat mai ieftin.

in continuare, ramane la latitudinea fiecaruia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Nu am baut niciodata la volan. Partea proasta e ca ma prins militia la volan. eram rupt. am stat 6 luni fara carnet. de atunci nu am mai baut niciodata cand a trebuit sa plec cu masina. A fost foarte urat. lasati bautura la volan. [...] Asta e recomandarea unui prieten avocat. Si mia mai spus sa le spun politistilor daca ma intreaba de ce am baut berea langa iei, sa le spun ca ma simpt stresat ca mau oprit si a trebuit sa ma relacsez. Bafta

daca tot avem pile la d nul avocat, poate ne scoate din c___t cu o completare la sfat in cazul in care am produs un accident de circulatie ... si am consumat alcool (si) dupa pt. ca art. 90 din OUG 195/2002 modificata si completata intr o asemenea situatie, ne pedepseste cu inchisoare de la unu la 5 ani!?

sa astept raspuns sau nu?

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca am si eu ceva impotriva unora de la circulatie, totusi chiar sa-i sfidez asa in fata cu o bere desfacuta.....nu as face. Si ei sunt oameni si daca te opresc si iti vorbesc frumos chiar nu ai motiv sa gafezi aiurea...L-am vazut pe Andrei Gheorghe in filmuletul ala cand apare baut si scuipa un politist. Pai daca eram in locul baietilor de acolo il bateam bine, DAR BINE FRATE SA NU MAI MISTE si il acuzam si de Ultraj. Imi pare rau dar a venit baut s-a luat de mine si m-am aparat...Pe bune ca i-as nenoroci pe astia....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite cum te trateaza politia pe dincolo  ;D Bine ca si aia e o isterica....

http://www.220.ro/Politia_si_soferita_isterica-59842.html

daca o femeie creeaza asemenea probleme, ma inspaimant numai la gandul ce probleme ar creea un barbat!

cred ca din cauza asta acolo politistii pot aresta, nu ca la noi, unde nici procurorii nu mai pot aresta ce numai judecatorii!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now