Guest Xaba9

Service profesionist in Brasov

35 posts in this topic

Va recomand cu caldura auto service LABELL din Brasov.Strada Nucului nr.28.

www.labell.ro Am fost la ei cu un volvo s80,pentru scimbat distributie,suspensie fata stg. si dr;...Baietii sunt profesionisti si stiu cum sa faca lucru de calitate.Au dat garantie si pentru materiale 18 luni,dar si pentru lucrare 6 luni.Si inca un lucru super-poti sa stai langa ei si sa vezi ce si cum schimba.FELICITARI

PS. preturile nu sunt cu nimic mai mari decat la alte masini straine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Service-ul din Brasov este autorizat Volvo? A mea este in garantie si nu prea m-as duce le reprezenta din Bv (de acolo am cumparat-o) pentru revizii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut!

Service-ul volvo din brasov este autorizat.

Daca masina ta este model mai nou iti recomand sa mergi, lucreaza profi.

Eu am fost cu un Volvo din '96 dar cred ca la training-urile pe unde ia purtat nu le-a spus multe despre antichitati :) Chiar si asa, e service Volvo, o sa le mai folosesc serviciile.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sper ca te referi la service-ul www.labell.ro

Ce stii de reprez/service-ul din  Brasov (iesirea spre Buc. pe partea stinga - fostul Iatsa Bv- cladirea noua) - ai fost pe la ei vreodata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am fost de mai multe ori la IATSA, cu diferite probleme, asta dupa ce am experimentat mai multe service-uri mai ieftine cu "priceputi", care m-au facut anul trecut sa schimb bucsile pe fata de 2 ori in 3 luni si plus alte aberatii demne de filmat si pus pe youtube.

La Iatsa Volvo, nu au f mare experienta pentru modelul meu (din 96) de Volvo, dar la astea noi se pricep f bine si nu fac compromisuri. Au un service dotat si show-room nou nout, oamenii (putini deocamdata) sunt toti cu training-uri facute la bucuresti, la importatorul Volvo. Au cerere mare si la masini si deja si la service trebuie programare.

Deschiderea oficiala a fost saptamana trecuta... cu "tratament", cu cantari si tot tacamul.

Sunt in crestere si pot spune cu toata gura cand merg la ei ca merg la Volvo.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vinerea trecuta am facut prima revizie  (la 10k - plec in concediu si am multi km de facut)

Reprez. din Brasov  (au service Volvo in aceeasi cladire). Super baietii de acolo.

833 Ron - ulei castrol 5w30, filtru ulei, filtru aer, filtru de polen, curata discuri frina (cu o solutie speciala) + manopera.

Eu zic ca este super rezonabil pretul. Timp 2:30 h

Si inca ceva, pina astepti poti admira toata gama de masini noi din reprez. Au un xc90 cu un interior bestial (pe baza de maro). Am discutat cu ei si o sa ne intilnim la caravana volvo din Tg.Mures

Salve,

Share this post


Link to post
Share on other sites

@adrian.mares,sa ne zici si noua(baietii din Tg.Mures) cand vine caravana volvo in Tg.Mures...

multumesc anticipat !  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu recomand baietii de la BV. In Bacau nu este service volvo si am fost la ei. Super de treaba baietii si rapizi

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu fac reviziile tot aici. pina acu am facut 4. foarte multumit.

de curind am gasit masina lovitain parcare (usa spate stinga indoita- numai fata de usa , nu structura de rezistenta)

pentru ca aveam casco am fost tot in brasov s-o schimb. am mai scimbat si bara fata si spoiler fata, ca erau ciupite de pietricelele care vin spre mine cu 170 km/h....

vopsirea a fost impecabila.

cit credeti ca a costat ? (deci : fata usa spate + vopsit + manopera + spoiler fata + bara fata) , ?

80 mil.

pe casco am dat 65 mil.

deci a meritat.

apropos : am 47 k km in 10 luni. o fi mult ? voi cit faceti pe an ?

un consum estimativ : 7.5 (facut dupa bonuri de motorina)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cei care vor sa vada (macar in poza) cum arata service-ul din Brasov...

post-924-12877856798569_thumb.jpg

post-924-12877856798964_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

super tare service-ul din brasov si mecanici si mai super stiu meserie si lucreaza cu grija si rabdare.recomand iatsa. iar ca mecanic pe adi roman

Share this post


Link to post
Share on other sites

-salutare tuturor,

-am avut placerea sa cunosc atelierul service din brasov (la sfatul celor din forum)si am ramas incantat de rapiditatea si de pretul convenabil ptr revizia de 20k.

                  o spun cu toata raspunderea-merita

                                          despre service brasov-numai respect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista si un servis Volvo in Brasov la reprezentanta Skoda(Delcar

),intre Ghimbav si Brasov.Aveti ceva informatii despre acest servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In afara de faptul ca e mai scumpa ora de manopera ca la reprezentanta Volvo de pe Calea Bucuresti... nu am nici un feedback.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super tare service-ul din brasov si mecanici si mai super stiu meserie si lucreaza cu grija si rabdare.recomand iatsa. iar ca mecanic pe adi roman

Si eu recomand pe Dl. Adrian Roman este rabdator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut reviziile si eu tot la IATSA, si numai la ei. pana acum, fara nici o problema, plus ca baietii de acolo sunt de nota 10. Nasoala faza cu chitanta @horica85, dar nu zic ca nu era de asteptat asa ceva : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh sa stii Sizan ca eu cred ca trebuie sa ne lepadam si de faza cu chitanta sa devenim cinstiti dar daca bugetu nu ne lasa :)) asta e toti vrem moka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

In caz ca aveti urgente in weekend, pentru operatiuni care nu dureaza mai mult de 1.5 ore si ajungeti la ei pana in 10-11, puteti apela si la Speedway: https://maps.google....,153.69,,0,5.55 Eu acolo merg cand am ceva de facut si sunt in BV. In alta parte cam greu, fara programare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut reviziile si eu la IATSA, si pana acum n-am nici o problema, plus ca baietii de acolo sunt de nota 10.(si doamna de la receptie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reprezentanta Volvo de la Brasov sa inchis la inceputul anului pentru cei ce nu stiu

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Mai exista vreun alt service Volvo functional in prezent in Brasov? Altfel ma gandesc sa le propun lui @Midnight Caller si lui @BraiaVadim sa se extinda si mai mult...

Edited by VladD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, poti sa te duci pe strada Scolii Nr 6 ( e pe stanga cum intrii pe Scolii, unde e afis mare cu parbrize ). Il cauti pe Nicu acolo.

 

Daca mai ai nevoie si de alte detalii, sa imi scrii in privat.

 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, sizan said:

Da, poti sa te duci pe strada Scolii Nr 6 ( e pe stanga cum intrii pe Scolii, unde e afis mare cu parbrize ). Il cauti pe Nicu acolo.

 

Daca mai ai nevoie si de alte detalii, sa imi scrii in privat.

 

 

Salut, 

Am discutat deja in privat despre Nicu, multumesc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now