Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dani_dy

caut xc 60

11 posts in this topic

Ce coincidenta!  Si eu "bazai" de vre-o luna dupa unul... Surprinzator, noi sunt mai scumpe cele automate iar SH cele manuale (concluzia o poti trage singur). :D

Iti recomand sa te orientezi dupa o "manuala" si sa te inarmezi cu rabdare. In functie de criteriile tale de cautare, o poti lua de aici sau de pe piata "vestica"! ;)

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti amandoi PM de la mine. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avx.  Manualele pe xc60 sunt mai ieftine cu 2-3000 euro decât automatele. Adică d3 d4 and 2011 manual maxim 16000 e iar automat fară 19000 e nu gasesti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane acelasi lucru l-am precizat si eu, numai ca am facut-o in alta "ordine"... :D

Sincer, nu vreau automata pt ca nu stiu cum a "ingrijit-o" proprietarul anterior. Consider ca asa mai "scutesc" din eventualele probleme.

Daca ar fi sa ma zgarcesc (taxa, impozit, asigurare, etc) as merge pe 2.0 FWD, dar parca n-ar mai fi SUV... Momentan, dispun de vre-o 15K, dar nu-i panica! Celalalt VOLVO se comporta (inca) impecabil si  usor, usor mai strang vre-o 5k. Cu 20k sper sa gasesc ceva "competitiv" in Ge.

Best, avx!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai îți ajung banii pt ca 16k euro erau anul trecut, acum au mai scăzut.

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic..

Si noi sau Sh automatele sint cele mai scumpe, fata de manuale la  un rulaj corect si f apropiat.Cutia + electronica face diferenta fata de banala manuala M66,ce echipeaza gama Volvo.Succes si trebuie sa ai curaj   sa dai in viitor cam 20K pe un model ce a trecut usor de 7 ani.:) 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La manuala apar niște zgomote în plus și o uzura prematura a unghiular ului în rest automata e mai silent și mult mai comoda .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 03/06/2016 at 0:46 PM, maverick a spus:

Aveti amandoi PM de la mine. 

Poti primi si eu PM-ul? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrei să-ți trimit și eu un PM?

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites