ironman

Mini accident in parcare

9 posts in this topic

M-am trezit aseara la usa cu o vecina, ca mi-a lovit masina in parcare, cand incerca sa parcheze cu spatele. Mergem, vedem, ea incearca sa o rezolvam fara RCA, dar eu nu stiu daca scap fara re-vopsire, ea insistand ca se rezolva doar cu polish, care e mai ieftin. A pliat si oglinda, dar aia pare ok. Ce parere aveti? Iata imaginile (scuzati starea masinii, n-am avut timp s-o spal in ultima vreme :) ):

20160528_101125(0).thumb.jpg.7cae6a0aca020160528_101112.thumb.jpg.4156ca7af0df6e20160528_101120.thumb.jpg.b9deed783fbd9020160528_100945.thumb.jpg.8804282fa59b86

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu iese la polish. Mai ales pe negru

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci trebuie rca. Are senzori de parcare, nu știu cum a reușit. Nici nu conducea ea de fapt. Fiica-sa e artizana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-am luat si eu fundul unui Suzuki Swift la mine in parcare, era parcat ca ceapa si cand am iesit m-am uitat sa nu dau in cel din spate, la el nu m-am mai uitat ca era in fata, stanga. L-am raschetat cu farul din stanga fata, i-am lasat o dunga pe fundulet, poate data viitoare se gandeste sa lase si el loc de iesit cand parcheaza :)) La mine era un pic de vopsea albastra pe coltul farului, a iesit la sters cu mana :))

Tin sa precizez ca a parcat "bestia de 2x1" pe vreo 2 locuri de parcare si jumatate...eu nu ii inteleg pe oamenii astia si imi pare rau ca mi-am frecat-o pe a mea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate a lui e doar nesimtirea ca a parcat-o asa. Vina ca e zgariat acum e a TA nu a LUI. Banuim ca i-ai lasat un bilet in geam cu nr tau de telefon sa te sune pentru asigurare, nu ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era o zgarietura (plastic frecat) de 3 cm...de din alea e plina deja si a mea in toate colturile si pe usi, ca na, inghesuiala mare in Timisoara...asigurarile sunt pentru chestii mai serioase, zic eu (tabla indoita, vopsea luata de tot). O frecatura din aia mica iese si daca freci un pic cu carpa, daca dai si polish nici nu se mai vede. (cost maxim 10 lei, ii dau din buzunar daca chiar vrea)

Nr de tel lasi cand o faci de oaie, dar cand nu ai loc sa iesi din parcare pt ca un bou de 2x1 se parcheaza in 2x1 locuri de parcare si mai sunt parcati si altii in dreapta si spate la care trebuie sa ai grija, eu zic ca nu ai de ce sa te simti vinovat. Poate doar pt masina mea ca a trecut prin asemenea "trauma". Glumeam :D

Nu mi-a trecut prin cap sa las nr de tel, eu m-am gandit cum naiba s-o fi intamplat asta pentru ca nici nu mi-am dat seama ca i-am zgariat-o, am vazut doar ca are el o urma mica (de vopsea neagra) pe fund si cand mi-am schimbat becul pe faza scurta stanga am vazut ca am si eu un pic de vopsea albastra, ca a lui, pe far si m-am gandit ca probabil de acolo e...de auzit nu am auzit nimic si inainte de a vedea la mine pe far vopseaua, nu am crezut ca e de la mine, incidentul petrecandu-se la 5 dimineata si eu fiind cam adormit. Rezultatele le-am vazut cand m-am intors, pe lumina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca tot re-veni vorba, la mine se rezolva pe RCA. A zis doamna ca e prea mult 400 lei + TVA, indreptat tabla si re-vopsit usa, ca nu-i creste foarte mult RCA-ul urmator, si am dat-o pe amiabila. Astept semn de la Volvo ca au primit accept de la asigurator pt dosar, si apoi cu ea la service. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now