Alexander Storm

Problema stop frana leduri

15 posts in this topic

Salut ! De ceva timp, la stopul de pe dreapta, ledurile merg cu intrerupere, cand la intensitate maxima, cand deloc sau foarte slab. A mai avut cineva problema asta ? Am incercat cat am putut sa misc de cabluri prin compartimentul din portbagaj dar nici o schimbare (ma gandesc la un contact imperfect pe undeva sau punere la masa). Inainte sa ma apuc sa dau stopul jos (ca asta implica sa scot si bara), as fi vrut sa stiu daca ar mai trebui sa fac alte verificari intai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, am avut aceasi problema la S40 de nou si rezolvarea a fost sa schimb stopul cu totul :), nu trebuie sa scoti bara, ai 3 sau 2 suruburi si ai scos stopul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar partea cu led-uri este incapsulata ? Nu se poate scoate din stop numai montajul cu led-uri ? Mersi frumos !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este cam capsulata, eu am incercat sa le scot dar nu am reusit, cu placere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am atasat o poza in zona unde sunt ledurile, este turnat acolo

image.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai probleme la LED-uri, cam trebuie schimbat farul...sunt incapsulate acolo si nu prea ai ce le face. Cauta unul la dezmembrari, nu cred ca are rost sa iei nou.

Si sa nu te pui sa demontezi bara, poti scoate farul fara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Claudiu T said:

Daca ai probleme la LED-uri, cam trebuie schimbat farul...sunt incapsulate acolo si nu prea ai ce le face. Cauta unul la dezmembrari, nu cred ca are rost sa iei nou.

Si sa nu te pui sa demontezi bara, poti scoate farul fara :)

Baiatul are probleme cu stopul nu cu farul :)), led la S40 in far doar daca pui tu sau iti iei modelul de S40 ca al lui ramon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mine, ala din spate ce lumineaza e bloc far spate...stop e ala de frana standalone...Iar S40 nu mai are stop, are un bloc cu LED-uri, daca tot e sa o dam in tainele limbii romane...

https://dexonline.ro/definitie/far

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti pus pe rautati, eu doar am punctat ca este vrb doar de stop pe leduri. O zi faina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

>:D>:D Asa-s eu :)) Dar am suflet bun :))

O zi faina si tie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clausiu T, daca tot o dai in limba romans si folosesti DEX ul, pune mana si cauta si cuvantul STOP. O sa adaugi un cuvant nou la cultura ta generala. O sa vezi ca se foloseste la masini si se aprinde cand pui frana. SUCCESURI!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut...eu eram carcotas, cum esti si tu uneoeri, dar vad ca la tine nu prinde :))

Si ca sa mai carcotesc un pic, la mine nu se aprinde nici un STOP cand pun frana :)) Se aprind doar niste diode luminiscente :)) STOP e ala de pe indicatorul rutier si se mai "aprinde" cand dau cu faza lunga in el :D

Have a nice day, guys! Si scuze de offtopic, in caz ca se supara cineva pe mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe bune ??????????????

Deci stopul nu e stop ci far ? 

Sa ia din dezmembrari de  ce ? Ca sa fie mai scump cu 150 lei fata de unul nou ? Doamneeeeeee Doamneeeee . 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citeste mai sus. Cauti in dex cuvantul STOP si o sa ai o mare surpriza. Eu stiu ca sunt catcotas si asa voi fi mereu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu esti carcotas Ionele, esti mic copil, mai ai de invatat . :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now