studio54

Body kit Volvo S80

5 posts in this topic

Salutari!

Dupa ce am renuntat la un S80 din 2001,mi-am achizitionat recent un S80,20113,D3.163HP.

Am cautat un bodykit,discret,elegant,sportiv insa,spre surprinderea mea,nu am gasit nimic.Aveti idee unde as putea gasi?

.https://www.elevatecars.com/store/volvo-s80/elevate-volvo-s80-awd-performance-exhaust-system.html-imi face cu ochiul,dar pretul este maare.Alta varianta?

https://www.elevatecars.com/store/volvo-s80/elevate-volvo-s80-performance-sport-lowering-springs.html-merita?scade confortul?Afecteaza uzura masinii?(am jante de 18-Volvo)

Ce parere aveti de o resoftare.Masina are 130.oookm,o folosesc pt servici si plimbari week-end.Locuiesc in Otopeni si lucrez in Otopeni.Deci nu intru prea des in Buc,fara semafoare dese,etc

Unde as putea sa schimb limba meniului din bord?e in franceza as dori in engleza.

Va multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce ai văzut în pozele de la Elevate nu-ți place ? 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 24.06.2016 at 10:19 AM, Bogdan G a spus:

Pai ce ai văzut în pozele de la Elevate nu-ți place ? 

Nu au nici un bodykit. Iar sistemul de evacuare este pt AWD,eu detin FWD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu o sa gasesti bodykit.La sfarsitul zilei,volvo s80 este o limuzina.Doar cei de la Heico au masinuta aceea de prezentare vopsita in crom,dar e singura chestie pe care o poti gasi....in poze doar.Ca si idee,sunt cativa prin lume,care au reusit cu brio sa strice liniile frumoase si elegante ale s80-ului,prin adaugarea de elemente R Design si Polestar,rezultand atrocitati gen struto-camila.Pe V70 este cu totul o alta poveste.Vin din fabrica cu pachet R design,dar da bine la aspect.

Ca si resoftare....nu inteleg de ce nu ai luat direct D5-ul,daca tot vrei putere in plus fata de cat ai acum.Eu personal nu recomand sa isi bage vreun "dorel"nasul intr-un proiect ingineresc(soft+motor) la dezvolarea caruia a lucrat o armata de ingineri Volvo cu capetele cat mingea Artex.

In rest,sa o stapanesti cu placere si fara incidente.

P.S. Fereste-i in trafic pe cei cu RCA la Carpatica si ASTRA.E nasol sa ai masina de lux in Romania,cand asiguratorii nu despagubesc.CASCO este sfant

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 15.07.2016 at 10:28 AM, Endurocrosser a spus:

Nu o sa gasesti bodykit.La sfarsitul zilei,volvo s80 este o limuzina.Doar cei de la Heico au masinuta aceea de prezentare vopsita in crom,dar e singura chestie pe care o poti gasi....in poze doar.Ca si idee,sunt cativa prin lume,care au reusit cu brio sa strice liniile frumoase si elegante ale s80-ului,prin adaugarea de elemente R Design si Polestar,rezultand atrocitati gen struto-camila.Pe V70 este cu totul o alta poveste.Vin din fabrica cu pachet R design,dar da bine la aspect.

Ca si resoftare....nu inteleg de ce nu ai luat direct D5-ul,daca tot vrei putere in plus fata de cat ai acum.Eu personal nu recomand sa isi bage vreun "dorel"nasul intr-un proiect ingineresc(soft+motor) la dezvolarea caruia a lucrat o armata de ingineri Volvo cu capetele cat mingea Artex.

In rest,sa o stapanesti cu placere si fara incidente.

P.S. Fereste-i in trafic pe cei cu RCA la Carpatica si ASTRA.E nasol sa ai masina de lux in Romania,cand asiguratorii nu despagubesc.CASCO este sfant

 

Multumesc frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now