tatiantudor

850-ul lui Tatian

132 posts in this topic

Folosesc Pioneer DEH-80PRS. 

Better in many ways cu lay-out-ul de boxe pe care le am instalate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 23 ore, Bogdan S a spus:

Folosesc Pioneer DEH-80PRS. 

Better in many ways cu lay-out-ul de boxe pe care le am instalate. 

Tare scula. Eu il am pe stra-stra-bunicul sau: DEH-960MP. I-am adaugat si un Avantree Cara II pentru bluetooth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc!

Unul singur e mai smecher. Ala e si flag ship-ul lor, dar nu mi-a placut moaca lui in bord.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, pe final de an am reușit si cu portierele din față 

 

 

20180930_204946.jpg

20181013_145108.jpg

20181014_183135.jpg

20181014_183232.jpg

20181021_214036.jpg

20181021_182851.jpg

20181117_205351.jpg

20181117_205404.jpg

20181208_161848.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bună dimineața, o mare rugăminte la voi, de unde pot cumpara un set de pistoane 2.3 t5 la prima reparatie ? Mulțumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. A murit sau proiectezi ceva? 

Pistoane, nu știu de unde sa îți spun sa iei, dar dacă ai nevoie prin Arad sa verifici ceva, scrie-mi, poate te pot ajuta. 

Spor! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerc să folosesc blocul de 2.0 10 valve cu internele de 2.3 t5. Cand zic interne mă refer la arbore și biele, pistoanele le vreau noi, la fel si cuzineti. La prima vedere blocurile sunt la fel,  la cel aspirat trebuie terminate prelucrările pentru montarea stropitorilor de ulei pentru pistoane, practic trebuie străpuns blocul și făcute găurile și filetele pentru suruburile de prindere.

Mulțumesc pentru atentie si va țin la curent cu poze si detalii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din păcate situatia e tristă,  nu se gasesc pistoane 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 3 ore, tatiantudor a spus:

Din păcate situatia e tristă,  nu se gasesc pistoane 

incearca sa vorbesti cu Alex (MidnightRider) poate are el niste legaturi / resurse mai putin cunoscute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vorbit, pistoanele nu se mai produc, timp de două zile Alex a căutat prin toate cotloanele internetului și a găsit două bucăți

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am renuntat la prelucrările pentru stropitorile de ulei la blocul de 2.0 aspirat,, mergem pe prelucrarea blocului de 2.3 t5, folosim pistoanele vechi, bucsam blocul și punem segmenti si cuzineti noi 

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 8/20/2020 at 6:56 PM, tatiantudor a spus:

Am renuntat la prelucrările pentru stropitorile de ulei la blocul de 2.0 aspirat,, mergem pe prelucrarea blocului de 2.3 t5, folosim pistoanele vechi, bucsam blocul și punem segmenti si cuzineti noi 

multa rabdare si noroc :) daca iti maresti puterea motorului (din ce imi aduc aminte cand m-am interesat eu) trebuie apoi sa schimbi o gramada de alte lucruri pe langa, de la intake-ul de aer la racire motor, suspensii, amortizoare, bucsele ce tin motorul, calculatorul samd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut un t5, am să fac transplant de toate piesele de care e nevoie, timp nu prea e

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Miine ,poimiine  cine va fi primar de Bucuresti  se va mai gindi inca odata la taxa de poluare pe Bucuresti si va elimina tot ce este E3 si sub ,din circulatie. Acum sint alegeri ,una alta..

Atunci sa vezi investitia ta (bani ,nervi, timp,etc) cum se naruie .

Oricum mult noroc in ce vrei sa intreprinzi..:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un risc asumat, nu pot sa-mi traiesc viata făcând calcule si socoteli după cum vrea un primar sau altul, stiu că avem șanse foarte mici să devenim o nație civilizată dar speranța moare ultima, mulțumesc pentru incurajari

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze dar e taman invers, usor, usor devenim natie civilizata si scoatem masinile poluante din oras . 

Crezi ca in Berlin sau Roma poti merge cu masina ta pe strada ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 5000 km pe an cam cât credeți că poluez ? Trebuie tinut cont si de faptul că am gpl. Si pe principiul poluării as vrea sa plătesc la tona de co2 cât plăteste un consumator industrial

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre Roma și Berlin nu stiu ce să zic că nu am fost

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Berlin au voie toate benzinele de la Euro 1 in sus, la Diesel e problema mai ai voie doar cu Euro 4 in sus cu filtru de particule in centru (in interiorul inelului de la transportul in comun) si pe alocuri pe unele strazi doar cu Euro6 diesel.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 22.08.2020 at 8:24 PM, tatiantudor a spus:

E un risc asumat, nu pot sa-mi traiesc viata făcând calcule si socoteli după cum vrea un primar sau altul, stiu că avem șanse foarte mici să devenim o nație civilizată dar speranța moare ultima, mulțumesc pentru incurajari

Am inteles.

Sa iti traiesti viata este una si alta este sa bagi banii cu nemiluita intr-o masina  ce intr-un interval poate foarte scurt sa aiba interdictie de circulatie  din cauza unor indivizi care gindesc, cum gindesc. Cam asta am vrut sa iti spun.:)

Imi pare rau ca poate ai inteles altceva din ce comentasem anterior. Totusi in foarte, foarte  mici situatii ne pot face altii viata fara voia noastra din pacate.

Si eu am  gpl  ca si tine  si intrasem la idei  anul trecut .

In fine , sa ne vedem si de masinile noastre dragi:thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now