Atti

inchiderea centralizata functioneaza din a treia apasare de buto

4 posts in this topic

Salutare. Am intampinat o problema ciudata cu inchiderea centralizata. Merge doar daca apas de 3 ori pe buton. Fie ca inchid sau deschid de la distanta sau aproabe. Cheia de rezerva deschide si inchide din prima. Am schimbat bateriile intre ele si la fel. E un volvo v50 2005 cu cheie cu butoane de inchidere, deschidere, portbagaj , alarma si follow me home. Oricare din aceste butoane as apasa , actioneaza doar din a treia apasare. Are cineva habar care ar fi problema?

Edited by Atti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact acceasi probleme o am si eu de cateva zile. Cheia de rezerva merge corect, aialalta trebuie sa apar de 3 ori pe fiecare button. Nimeni nici solutie?

@Atti ai gasit vreo rezolvare la cheia ta?

Edited by rynno85

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Ati gasit vreo solutie la aceasta problema? De vreo doua zile si a mea cheie face la fel: functioneaza doar la a treia apasare, a doua cheie functioneaza normal. Ati reusit sa aflati cauza? Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Nu am gasit inca nici o soulutie. Inca folosesc cheia de rezerva. Voi ati aflat care ar fi problema? Scuze pentru intarziere. Am si uitat de postare. Am verificat din curiozitate. Intr-un fel ma bucur ca mai sunt si altii cu aceeasi problema. Inainte sa deschid topicul, am intrebat in multe locuri si nimeni nu a mai auzit de asa ceva. Acum sper totusi ca exista o cauza si o remediere. Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now