Sign in to follow this  
Followers 0
Paliu

Instalatie electrica Cui remorca

6 posts in this topic

Buna ziua,

Am un Volvo S80 din 2007, 2,4 diesel, si mi-am cumparat un cui de tractare cu instalatie electrica second hand originala de Volvo ! Am gasit in partea stanga la stopuri mufele care se potrivesc perfect cu cele ale instalatiei electrice de la cui, numai ca pe rulota nu merge nimic...nici stop pe frana, nici semnalizare, nimic....!

Mentionez ca am alimentat din tabloul din spate acel modul care este pe instalatie, am pus masa...tot...si pe un tester after market, acesta vede modulul, ii vede inclusiv seria, il vede ca este legat la masina....dar curent nu da deloc !

Intrebarea mea este, inafara de reprezentanta, care nu mai este in Iasi, si treb sa ma duc la Bucuresti, si sa platesc si softul 200 lei, mai am vreo solutie?

Multumesc !

cui volvo.jpg

Edited by Paliu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu, doar acolo se poate activa TRM-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost la reprezentanta, 90 lei softul, iar factura totala , cu ora de manopera 280 lei ! :) Si nu am primit nici lista aia cu erorile care le are masina, cand au pus ei testerul pe masina !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de ce sa iti dea lista cu erorile? Tu ai fost pentru carlig, nu pentru diagnoza. Diagnoza se plateste separat. Si eu sterg intervalul de service cu laptopul ( daca nu o fac din butoane) si nu ma uit la erorile masinilor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spaaaaaam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0