badgogo

Sfat de la cunoscatori! S60

9 posts in this topic

Salutare. O trecut ceva vreme de cand n-am mai fost activ. :)

Si dupa atata vreme mai am tupeul sa vin si sa va cer si sfaturi. :D

M-am mutat si eu in tari straine si ma bate gandul sa-mi cumpar una "cu volanul pe dos" ca aici toti au asa :D . Inca ma mai folosesc de batranul meu V50 (buna sluga) dar ar fi vremea sa-l eliberez. 

Deci vreau sa raman tot in club si ma bate gandul sa iau un s60 sau un v60 . Am inceput sa rascolesc netul si am vazut  unul acum cateva zile : http://www.ebay.co.uk/itm/152271467352?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT care nu s-a vandut si poate sa revina la vanzare.

Cunoscatori....ce parere aveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, din cate am vz masina arata bine echiparea este un summum cred, nu are 168 hp si 163 cu 400 nm si are km putini, zic sa incerci un test la o reprezentanta sa verifici instalatia electrica si partea mecanica iar daca km sunt reali si masina arata bn isi merita banuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multam de raspuns.

Din pacate kilometri sunt mile ceea ce insemana vreo 170.000km. Eram curios de niste pareri a unor detinatori de S60 D3 daca acesti 170.000 km sunt multi sau putini.

Ultima luata ( V50 2.0D) avea tot atat  si nu am avut probleme cu ea. Sper sa aud aceleasi pareri de la cativa detinatori de S60 D3.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu detin un D3 si am luat masina la 165 de mii, nu sunt multi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge si 300.ooo km daca ai grija sa schimbi la timp cureaua de auxiliara . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

s60 2012 motor d3 , 185000 km, singura problema grava cureaua auxiliara, rupta prima data in doua, a doua oara sa rupt in bucati si restul se stie chiulasa praf, recomandarea este un pic de grija , ca masina este destul de fiabila, exact asa cum spune si Bogdan atentie mare la curea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multam mult pentru raspunsuri. Acum nu-mi ramane numai de cautat o masina. Inca este valabila si cea din anuntul postat mai sus. Mi se pare Ok la bani aia.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uelcom badgogo :) cauta si tu pe autotrader si lasa balta ebay-ul . Arunca si tu un nr de tel in PM si ne auzim . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 6 ore, Danyx a spus:

Uelcom badgogo :) cauta si tu pe autotrader si lasa balta ebay-ul . Arunca si tu un nr de tel in PM si ne auzim . ;)

"Tanc iu sar!". Oi face cum ai zis ca pana una alta ma folosesc de vechea mea masina cat mai pot!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now