arpagic

Recomandare boxe și head-unit

9 posts in this topic

Se apropie Black Friday, și mă bate gândul să îmi schimb radio-playerul și boxele. Mașina mea are cred cel mai slab nivel de echipare, iar head-unit-ul (Radio-CD) e unul de la un volvo 850. inițial aveam difuzoare doar în portierele față, am pus și în spate (din dezmembrări), dar încep sa simt lipsa unui player mp3 și a unor difuzoare mai de doamne ajută. Aveți ceva recomandări? Merită să caut și tweetere sau difuzor de joase pentru bord?

Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema mp3-urilor o rezolvi cu un Yatour. Te costa cam 350 ron. Sistemul premium de s60 poti sa il gasesti la 700 ron. (Head Unit, boxe + amplificator).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bordul nu are difuzoar pt joase (bass). 

Cu astea fiind spuse nu merita sa schimbi hu pe care il ai tu (ar trebuie sa ne spui ce hu ai totusi) . Mi-am schimbat ct-503 (un cdplayer de pe s70) cu un mp3-pioneer si apoi l-am schimbat la loc din cauza sunetului mult mai slab . 

Daca vrei sa iti faci o sonorizare foarte decenta, urmeaza sfatul lui Zack. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obligatoriu trebuie ca Hu-803 sa fie de pe o mașină din anul tău pt ca altfel nu merge iluminarea butoanelor și comenzile audio de pe volan.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 27/10/2016 at 3:43 PM, zack a spus:

Problema mp3-urilor o rezolvi cu un Yatour. Te costa cam 350 ron. Sistemul premium de s60 poti sa il gasesti la 700 ron. (Head Unit, boxe + amplificator).

Super ca am gasit un thread cu exact aceeasi intrebare :) Am un S60 din 2005, zack, unde gasesc sitemul premium la pretu' asta?

Mersi mult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai si cauti pe olx cand apar s60-uri lovite si le dezmembreaza omul sau la cei care dezmembreaza un volvo + alte marci. Cei specializati pe Volvo in general sunt mult mai scumpi mai ales pe partea de sistem audio deoarece stiu cu ce se "mananca".

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 2005, gasesti mai greu sistemul cu tot cu HU. Dar poti lua doar boxele si amplificatorul, ca este acelasi 2000-2009. Si cablurile dintre hu si amplificator

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa o fi bine ? yatour incorporat + usb charger (3 X 1,5 amp) + aux in . Cu  grija este posibil .

 

IMAG3090.jpg

IMAG3094.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super tare . Bravo Kelyoss.

La 2005 știu ca nu merge Yatour .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now