alexpopeystar68

Mi-a furat numarul de inmatriculare din fata

38 posts in this topic

Luni am fost la aeroport (Otopeni) sa o iau pe sotia mea, cand m-a oprit politia

chiar cand vroiam sa parchez la sosiri; intreb : ce am facut nene? pai, zice ca circul

fara numar ! zic : nu se poate asta si ma dau jos uluit ; cu adevarat, imi lipsea numarul

din fata ! mai mult, suportul era ferfenita; ma intreaba politistul : pai nu stiati ca nu 

aveti numar ? si unde era parcata masina? in fata curtii zic si nu am observat cand am

plecat de acasa ca nu foloseam masina ; dupa controlul actelor m-a lasat sa plec fara

amenda, cu promisiunea ca ma duc a doua zi la politie, in Pipera sa rezolv problema ;

bestia de roman a trecut de la zgarieturi si lovituri in tabla la actiuni mult mai feroce ;

le-am povestit fetelor si nu ie-a venit sa creada ce se intampla in tara asta ...; sotia 

indura fara sa comenteze, dar vad ca sufera, stie cat tin la masina asta . ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune o camera video in parbriz, alimentata permanent...poate asa obtii o dovada clara.

Mama ei de tara frumoasa, plina de bestii !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 33 minute, Matrixxx a spus:

Pune o camera video in parbriz, alimentata permanent...poate asa obtii o dovada clara.

Mama ei de tara frumoasa, plina de bestii !

Sa te trezesti ca-ti sparge si geamu' ca sa fure un rahat de camera... N-ai cum cu astia.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă e în fața curții ,  poți pune camera pe un copac, ceva, alimentată din casă. Stai comod în fotoliu și îl vezi pe nemernic. Oricum, nu o sa înțeleg niciodată ce resort interior poate conduce un biped pentru a vandaliza un autoturism. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 11/2/2016 at 5:01 PM, Mihai933 a spus:

Sa te trezesti ca-ti sparge si geamu' ca sa fure un rahat de camera... N-ai cum cu astia.

Nu sparge nimeni o masina pentru un dashcam, sau cel putin eu nu am auzit cazuri de asa ceva. Din contra, instinctul este de evitare a vehicolului respectiv.

Din experienta de aproape 2 ani pot spune ca nu a tentat niciodata, si sincer nu as mai merge niciodata fara asa ceva in parbriz. Te scapa de foarte multe, iar sentimentul de siguranta este intarit (pe langa cel ca te afli intr`un volvo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de ce mai stati in tara daca va plangeti si va faceti inima amara ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 8 ore, Beclea a spus:

Pai de ce mai stati in tara daca va plangeti si va faceti inima amara ? 

Mare caracter, mare boier. Un raspuns de toata mandria/stima, vreo recomadare, Bahams, Bermuda ceva fara strazi/masini eventual.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lisabona :lol: Au masini, dar lumea e pasnica 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/7/2016 at 9:47 AM, Maurice said:

Mare caracter, mare boier. Un raspuns de toata mandria/stima, vreo recomadare, Bahams, Bermuda ceva fara strazi/masini eventual.

Eu nu recomand nimic deoarece imi e bine unde sunt :)) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Existenta unor cretini (multi din pacate) care vandalizeaza o masina nu trebuie sa te determine sa schimbi tara, eventual sa le rupi capul daca-i prinzi, pardon sa te indrepti impotriva lor pe caile legale.

Popeye nu-i la prima poveste de acest tip si din cate-mi pare mie, dupa ce l-am intalnit de cateva ori, nici mare "zmardoi" in cartier nu e sa aibe dusmani.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oameni de kkt care vandalizeaza masini fara motiv sunt peste tot. Eventual daca locuiesti pe o insula cu 15 locuitori ... sau intr-un satuc fara lumina . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi pleca pe o insula la tropice..., dar imi este greu sa-i las pe jucatorrii de

sah din Cismigiu !  si bineinteles pe voi toti (asta e cel mai greu !)     :)  :rolleyes:

asa ca :  CpNmTboooo !

apropo : am comandat o camera cu doua obiective fata-spate; problema este 

cum actionez daca il recunosc pe nemernic? sau daca e un necunoscut ?

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact asta a fost si dilema mea ... si am renuntat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io asi opta pentru o pusca cu sare, sau mai modern, un pistol electric si niste catuse!

dar ma tem ca tot nemernicul ar iesi in castig dupa pedeapsa corporala .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu filmează-l,  apoi pune aici imaginile și găsim noi o soluție pentru nemernic . 

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemernicul stie ca nu am camera pe spate : am o lovitura mare, pe aripa dreapta !

daca asi cumpara si o alta sa o pun pe spate camera cum o alimentez ? 

e clar ca ma urmareste ; ma intreb ce i-oi fi facut ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popey, la tine pe strada e balamuc ziua si mai ales seara, cand pleaca lumea de la munca. Eu cred ca au fost niste coincidente nefericite. Cu numarul, probabil ti-a lovit-o unu cand a parcat, a cazut numarul si de acolo, l-a luat cineva, iar cu aripa spate... ori a intors careva, ori o fi ocolit ceva si ti-a lovit masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taiat suportul de numar ca sa-l scoata, era numai suvite ...; 

acum doua zile nu avea lovitura , e prea sus ca sa fie lovita

de alta maina, nu e  zgariata de loc, ar fi lasat o urma ...

pare o  lovitura cu ceva dur protejat de ceva moale, un plastic

sau o carpa , e clar ca nu e lovitura de masina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt camere video la imobilele din zona? Case, cladiri de birouri, magazine, ce-or fi. Poate gasesti una sa fi batut spre locul faptei la momentul potrivit, si sa mai aiba proprietarul inregistrarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 04.01.2017 at 6:33 PM, alexpopeystar68 a spus:

Nemernicul stie ca nu am camera pe spate : am o lovitura mare, pe aripa dreapta !

daca asi cumpara si o alta sa o pun pe spate camera cum o alimentez ? 

e clar ca ma urmareste ; ma intreb ce i-oi fi facut ?

Ori o pui la bricheta sau direct pe baterie. Mai este varianta care are ambele camere una in fata si alta in spate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idioti care vandalizeaza masini sunt peste tot, cu cat este masina mai noua si mai iesit din comun cu atata cresc sansele sa fie vandalizat de un idiot.

De exemplu intro zi cand sa plec de la lucru mi-am gasit masina cu o zgaraietura pe usa de sofer si pasager in parcarea spitalului unde sunt si camere de supraveghere (aveam masina dar de 6 luni si in mod evident am fost foarte suparat) m-am dus la paza, cei de acolo au zis ca o sa verifice daca se vede ceva pe CCTV, am raportat si la politie si de atunci nu am mai auzit nimic si asta a fost cu peste 4 ani in urma in zona Liverpool.

Se vedea clar ca masina a fost zgaraiata cu un obiect tare de exemplu cheie.

Idioti sunt peste tot, dar trebue sa incercam sa le ocolim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat, nu e nicio camera pe undeva, in apropiere unde parchez de obicei;

multumesc pentru interesul acordat necazului meu, asa cum pare acum, e ceva

de nerezolvat ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merge, distanta pana la strada e de 13-14 m si nu am cum sa alimentez ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 11/1/2016 at 6:39 PM, alexpopeystar68 a spus:

......le-am povestit fetelor si nu ie-a venit sa creada ce se intampla in tara asta.....

Va inteleg stimate coleg,dar chiar credeti ca numai la noi se intampla lucruri d-astea?Poate a fost un incepator ,care a confundat un pic frana cu acceleratia,dar uitati aici,asta care m-a descaltat azi-noapte ,sigur nu-i incepator.........si nu-i ,,in tara asta,,............

IMAG0318.jpg

IMAG0317.jpg

IMAG0316.jpg

Edited by mario74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now