Sign in to follow this  
Followers 0
denis

Lumini chioare,upgrade.

5 posts in this topic

Vreau sa fac ceva in legatura cu becurile mai ales pe faza scurta e scurta rau.Ma chiorasc si ma rog sa nu apara o groapa sau vreun obstacol.Nu sunt disperat dar chiar vreau sa fac ceva sa vad un pic mai departe.Am mai avut si alte masini insa nu am avut o astfel de problema.Pe faza lunga e ok insa stiti cum e,foarte rar se foloseste.

As vrea sa bag o bara de leduri in spoiler insa nu stiu daca obturez gura de aer pentru radiatoarele de racire si se incinge motorul sau daca bara e compatibila sau sa o leg direct la baterie...Voi care credeti ca e cea mai buna solutie?

https://www.aliexpress.com/item-img/12-inch-72W-Cree-LED-Work-Light-Bar-for-Tractor-Boat-Off-Road-4WD-4x4-Truck/32237653757.html?spm=2114.10010108.1000017.2.xkXmUo

 

$_85.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca iti vei monta asa ceva singurul loc unde vei putea circula noaptea este padurea deoarece nici o fiinta cu sange rosu care vine din contrasens nu o sa mai stie pe ce planeta se afla . Si eu am aceste faruri pe masina reglate corespunzator si nu am luat nici o groapa sau obstacol gen zid , copac , elefant etc :-??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da man multumesc foarte mult ca mi-ai stricat topicul.Acum ar trebui sa deschid altul pentru ca nimeni nu o sa ma creada ca am aceasta problema.Farurile mele sunt reglate corespunzator.Daca nu erau reglate cum trebuie nu mergea nici faza lunga.Daca tu visezi fiinte cu sange rosu,ziduri,copaci si elefanti e treaba ta insa nu te baga daca nu ai nimic de spus.Ma iei de prost?Tu crezi ca eu pun lumia in ochi la cei care vin din fata?

Nu pot sa cred.Intotdeauna se gaseste unu sa te puna la punct doar asa ca are si el masina si a lui e tip top.Dar de data asta e chiar primul.Unii pur si simplu nu se pot abtine.

Multumesc inca odata.

Topicul se poate inchide nu mai sunt interesat sa caut solutii pe acest forum.

Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Denis , fara suparare dar cam are drepate colegul .Si cand ajungi in elvetia (sigur) probabil chiar si ungaria(germania austria si franta) , teoretic si romania ramai fara talon(+ amenda aferenta) , deoarece nu se aduc modificari la sistemul de iluminare . 

Becurile halogen + faruri cu oglinda sunt o combinatie acceptabila , dupa parerea mea una aproape la fel de buna precum xenon + lupa. 

De astupat o poti astupa gaura linistit , toate radiatoarele sunt de aceasi dimensiune.

Si da, am testat toate cele povestite mai sus pe propria piele si consider ca ar trebui sa iti schimbi parbrizul / farurile si apoi la oftalmolog daca problema persista.

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inainte sa te superi asa... foc si para... daca zici ca ai oglinzile si sticlele curate / nematuite... verifica si ce tensiune ajunge la becuri.

Si alta chestie... becurile le-ai schimbat? Sunt consumabile... Dupa doi ani... daca mergi mult noaptea, poti sa le arunci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0