nicusordesign

Recomand cu caldura Service Volvo Bucuresti (Alex Voicu)

168 posts in this topic

Azi, sambata, am vizitat serviceul lor pt. o verificare si un schimb de filtre si ulei. Aveam programare la ora 9 si credeam ca cu mine isi vor incepe ziua dar m'am inselat. Vadim deja lucra de ceva timp la un XC90. Pot sa spun doar ca sunt foarte incantat de serviciile lor, de modul si timpul de lucru, de pret si de felul in care mi'au raspuns la toate intrebarile ce le'am avut. Se vede ca sunt dedicati si intaresc ideea ca faci parte dintr'o comunitate. Multumesc Alex si Vadim!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulțumim mult! Acum am terminat și noi treaba și am apucat sa vedem ce e pe aici :) Încă odată scuze pt întârziere și promitem ca o spălăm și pieptănam data viitoare :)) Așteptăm să te întorci sa rezolvam și cu dpf-ul. Weekend plăcut și sa te bucuri de ea ca e tare frumoasa!

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim mult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns si aici si vii recomand.

Prin cate service-uri auto am fost nu am vazut atata pasiune,rabdare si placere de a practica acest job  ca la ei.

Mergeti cu incredere,nu o sa regretati.

Multumesc!

Sunt convins ca si ceilalti membri care se ocupa de asa ceva(service)sunt la fel de pasionati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiam unde ma duc! Aveam experienta service-ului lor anterior, insa in noua locatie m-au surprins! Placut,  evident...;D

Am achizitionat recent un XC 90 si normal, m-am "prezentat" pentru o diagnoza, o constatare si o revizie (filtre si ulei motor).

Este adevarat! Ne cunoastem fix de un deceniu, insa acest lucru nu i-a impiedicat sa fie respectuosi, amabili si mai ales sa actioneze profesionist!

Cu aceasta ocazie, am schimbat si uleiul din cutie (cu flush-ul de rigoare), am rezolvat si frana de "mana" si evident, am planificat o noua programare pentru a aduce masina la un "stage 0".

Sincer, ma bucur pentru ce au realizat si ii admir pentru pasiune, rabdare si mai ales pentru profesionalismul de care dau dovada.

Despre preturi, nu mai vorbesc! Achizitionarea pieselor si a consumabilelor este cel putin la 75 % din preturile pe care le gasisem eu online...

Multumesc Alex, Vadim si ValiU! Pentru prestatie si mai ales pentru ca ca m-ati suportat cu "de ce-urile" si "supervizarea" mea... :D

Va pup!

 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim mult, Florin!

Marele ALB arata genial!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baieti!

Sunt impresionat de ce scrie pe aici asa ca eram curios pe unde aveti locatia, ca v-as face o vizita, Tocmai am luat un V50 din 2012, inca se lucreaza la acte. Am o estimare de ce piese am nevoie de la Primus - Volvo oficial care m-a impresionat negativ.

Am mai fost la cineva care se ocupa doar de Volvo si are si statie ITP care mi-a dat o a doua parere.

Dar sper eu ca a treia parere( a voastra) e mai cu noroc.

Merci!

P.S.: Sper ca va mai uitati pe forumul asta :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai fost la Bogdan probabil pe Chitila. Este f ok și părerea lui, tu cauta pe cineva care sa îți spună tot ce trebuie făcut la mașina, nu pe ala care zice ca merge și asa și sa te bucuri ca ieși mai ieftin.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Midnight Caller said:

Ai fost la Bogdan probabil pe Chitila. 

 

Wow, ce mica e lumea.

Eu sunt din Titan si pentru mine Bogdan e foarte departe. Voi erati candva pe Pallady parca? De asta intrebam unde aveti acum service-ul. Telefoanele voastre sunt aceleasi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt aceleași, dar suntem acum în Străulești, pe partea cealaltă de Bogdan :)

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Midnight Caller said:

Sunt aceleași, dar suntem acum în Străulești, pe partea cealaltă de Bogdan :)

 

4

M-ati rapus :D

Ok, atunci avand in vedere ca e baiat bun si Bogdan, o sa fac la el ce stabilisem deja, si la voi revizia dupa, asa ca sa pot sa compar :D

Va sun cand vine momentul. Apropo, cam cat de ocupati sunteti? Adica cu cat timp inainte ar trebui programarea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam 2 săptămâni ca momentan e jale pe aici :)

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Midnight Caller said:

Cam 2 săptămâni ca momentan e jale pe aici :)

 

 

Sunt Dublu-Rapus:D E de bine, totusi. Inseamna ca aveti clienti. 

Curiozitate: Am vazut ca pe vremuri lucrati doar de la 16:00 incolo. Ati reusit sa treceti la reparatii ca ocupatie principala? Adica sa nu mai aveti altceva(job banuiesc) de la 8 la 16?

Si inca ceva, am vazut ca Volvo chiar are comunitate. Zicea cineva de intalniri la Penny Market de pe Bulevardul 1 Mai?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De vreo un an lucram de la 9-10 dimineața la 00-01 noaptea. Mai exact acum am ajuns acasă :)

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai avut cont pe aici prin 2008-2009 dar cred ca a fost sters din inactivitate (YZF cred ca era userul, eu am cautat dar nu am gasit, daca vede vreun admin si ma poate ajuta sa reintru in posesia acelui cont, great).

Pe subiect: recomand fara emotii service-ul baietilor (Alex si Vadim) si pe Alex ca furnizor (fix preferinta mea: oem sau aftermarket premium, la preturi foarte ok)

 

Ce au facut azi (Alex, Vadim, Virgil):

- inlocuit kit distributie + pompa de apa + curea accesorii si rola

- inlocuit bielete antiruliu fata

- inlocuit capac epurator

- inlocuit cei 3 suporti (motor / baterie)

- inlocuit discuri si placute spate + flush si inlocuit lichid de frana
- inlocuit cablaj portbagaj (bila alba pt Alex pt ca il avea pe stoc)

- revizie (ulei, fu, fa, fp, fm)

- completat rezervorul de aditiv dpf

- reglat protectiile de praf de la discurile de frana de pe fata (zanganeau in curbe stranse)

- dezoxidat contacte lumini numar (un bec abia palpaia, unul era dus) 

Cum au facut:

- punctuali (atat cu ziua, cat si cu ora programarii, dar si cu timpul de executie)

- profesionisti (au lucrat si 2 simultan pe masina in zone diferite, manusi, protectie scaun, trecut lucrarile in caiet service, sticker de ulei sa stii ce ai schimbat si la cati km, fara jerbe de injuraturi sau lamentari despre cine&cum a lucrat inainte pe masina, degresat diverse componente daca tot ajungeau la ele, cheie dinamometrica, elevator, rumegus pt lichide sarite din masina, curatenie in service, factura, etc)

- flexibili (am venit pt o lista, unele s-a dovedit ca nu erau absolut necesare desi eram dispus, cu altele am venit eu neanuntat dar tot s-au ocupat (discuri si placute spate, cablaj portbagaj, reglat protectiile, contacte lumini numar), cand puteau sa zica "ai venit sa facem abc, nu mai vrei c-ul, facem ab, nu vii cu abdefg")

- prietenosi & rabdatori (politicosi, comunicativi, ospitalieri (cafea, corn, SI gogoasa), au avut rabdare si mi-au raspuns intrebarilor)

Edited by YZF
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim mult de feedback!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulțumim mult de tot pentru păreri, și așteptăm să revii să vedem și ce este cu presiunea aia :)

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

OnTopic: Am fost la ei de curand pentru revizie, inlocuit o curea accesorii + rola , capete de bara si bielete directie si m-au suprins placut cu profesionalismul lor si prin faptul ca sunt oameni de calitate . Voi reveni cu placere 

Multumesc Vadim & Alex

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu mare drag, te așteptăm speram doar la revizii :)

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trecut si eu pe la Mogososoaia pentru distributie si schimburile de filtre+ulei.

Am scapat de greieri si soricei din zona distributitiei/accesorii, all chill now :)

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim mult si noi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un mare multumesc pentru Alex si Vadim! Am rezolvat elegant distributia, revizia, placute si discuri pe spate, diagnoza si tot ce trebuie pentru a putea sa ma bucur in continuare de xc60.ul meu.Mi.as dori sa va am in Timisoara dar ...Succes in planurile voastre de viitor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu mare drag!!! Chiar vroiam sa va scriu sa aflu dacă ați ajuns cu bine. Mare grija pe viitor la cureaua buclucașa, ați văzut ce a pățit după doar 19.000km.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now