Sign in to follow this  
Followers 0
silviu30

Reconditionare volan

10 posts in this topic

Buna ziua 

Am si eu o problema la volan,adica mi s-a decojit in 2-3 locuri vopseaua sau adezivul ala ce este langa volum si undeva mai in jos.se poate reconditiona sau trebuie sa cumpar alt volan.MULTUMESC FRUMOS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate revopsi, dar nu este o solutie permanenta. Sunt in aceeasi situatie (+ schimbator) si am inteles ca ar iesi foarte bine, dar ca tine doar cativa ani. Avantajul este pretul destul de mic (undeva la 70-100 RON). Despre reconditionare/retapitare piele inca cercetez, n-am ajuns la nici o concluzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am vopsit eu acum 1 an si ceva, pe unde eta uzat si deja a inceput  sa se vada uzura veche. Deci.... nu este combinatie buna cu vopsitul.

A costat 120 de lei

Edited by paunionutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine iei un volan sh .

Pune o poza cu volanul sa vad de care ai .

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mah bogdane,fac poza dar din cate stiu eu un volan sh e vreo 500 lei fara manopera...pt banii astia il las asa ca nu ma deranjeaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred că e mai rentabil sa te duci la un tapițer. Nu stiu costurile exact... Dar sa fie piele care să reziste la uzura. Eu l-am refăcut singur pe al meu și nu am avut decât costul materialelor... Sub 100 ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au început sa urce bine preturile pt retapitat volan. 100e costa cam peste tot fata de 50e cat era acum 5 ani .@Silviu. Întreb pt ca trebuie să-mi vina volanul nou și îl dau la preț bun pe cel vechi . Vroiam sa vad dacă e ca al tău . Îți făceam un preț bun cu tot cu montaj .

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci frumos.momentan nu sunt in cautari de a cumpara.nu ma deranjeaza cu nimic.dar daca ma decid la anu sau peste 2 ani sa o vand tre sa il fac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0