Endurocrosser

C30 2.4i info

5 posts in this topic

Buna seara!Ma puteti ajuta si pe cu o informatie?As vrea sa stiu daca c30-ul prefacelift 2.4 benzina aspirat cutie automata in 5 trepte,imparte acelasi motor si aceeasi cutie de viteze cu S60-ul vechi si cu v50 si s40-urile ?Are joja de nivel ulei transmisie pe cutia de viteza?Multumesc anticipat!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imparte acelasi motor . Apar piese "auxiliare" diferite , spre exemplu radiatoare , carcasa filtru etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar despre ea ca si motorizare/ansamblu motor 2.4i+cutie automata 5 trepte,ce parere aveti?Se merita ca si masina daca trecem cu vedere impozitul de aproximativ 900ron?Multumesc pentru raspuns!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am fost interesat de 2.4i o perioada. Din tot ce scrie pe net, inteleg ca este cam cel mai fiabil motor. Iar cutia de generatie veche nu este una rea, teoretic este o combinatie buna.
Daca vorbim despre cel de 5000eur de pe Olx, eu zic ca merita toti banii. Mai ales ca masina aia este de muuult timp la vanzare, cu 4000eur cred ca o da.

Daca te coafeaza consumul de ~15l%, go for it!
Bafta la alegere!

LE: Daca faci o argoanta si pui o evacuare misto... Merita doar pt sunetul ala :X

Edited by skipper2oo6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut-o!Nu o da nici pe 4500€  macar.Am auzit sunetul motorului face toti banii,dar din pacate alt esapament nu va avea.Va fi masina sotiei si nu are nevoie de modificari dupa parerea ei.Consumul mediu pe Bc era de 11% la o medie de 32km/h.Necesita o vopsitorie integrala si ii lipseste o cheie.O fi pierduta sau o fi la leasing.Masina trage grav.

Oricum am renuntat la el.Am ramas la un 1.6i impecabil.

Multumesc pentru raspuns!

 

Edited by Endurocrosser
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now