Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

B102RED

Vand procesoare intel, kituri,si altele

24 posts in this topic

kit intel i7 6700k + asus z170 pro gaming +16gb ram noi sigilate 2100ron

kit intel i7 6700k + msi z170 krait gaming r6 (desfacuta de test)+16gb ram piese noi 2100ron

kit intel i7 6700k + asrock z170 gaming ac mini atx+16gb ram noi sigilate 2300ron

procesor intel i7 6700k 1050ron

procesor intel i7 6800k sk 2011-v3 1600ron

procesor intel i7 6700 950ron

procesor intel i5 6600k 750ron

memorii laptop 2x8gb crucial ddr3 1866mhz 370ron

paca video asus gtx1080 turbo 8gb 2600ron

 

piese noi, aduse din strainatate, fara garantie, ofer teste, proba etc..

 

telefon: 0799997915

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu inteleg ca bursa e un loc unde mai vinde omul ce-i prisoseste prin casa, nefolosit sau vechi, dar chiar asa...Piese noi, fara garantie? Dar ce, sunt furate? De ce nu poti sa dai factura si garantie, daca sunt noi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O persoana fizica nu poate oferi nici factura, nici garantie.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

mariusdaniel

vrei sa iti dau eu garantie asa din burta? nu au garantie ca sunt aduse de afara, asta nu inseama ca sunt furate...

din pacate pentru tine, aici este o mica comunitate de oameni care interactioneaza intre ei si se ajuta, ba chiar mai bine in market aici pe forum vand chiar si firme, a posesorilor auto sau autocamioane volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

b102RED, Marius a intrebat ceva de genul: daca dau 1600 ron pe un procesor si dupa 8 ore crapa, nu-i asa ca mai bine taiam banii cu foarfeca ?

Si coboara tonul,  poti raspunde civilizat.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 3 ore, Mihai933 a spus:

Pentru procesoare exista RMA. :)

Totusi si acolo parca iti cereau factura/data cumpararii,serie...etc,etc....Poate ca gresesc...!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procesoarele din ultimele generatii sunt destul de greu de prajit....au implementate destule protectii si daca nu bagi voltaje de neam prost in ele fara sa le racesti corespunzator nu prea ai sanse sa le crapi....

Sent from my SM-G920F

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Matrixxx said:

b102RED, Marius a intrebat ceva de genul: daca dau 1600 ron pe un procesor si dupa 8 ore crapa, nu-i asa ca mai bine taiam banii cu foarfeca ?

Si coboara tonul,  poti raspunde civilizat.

Marius are avocat? Nu a intrebat asta, ma intrebat daca sunt furate.

Cand te intreaba cineva daca ai furat masina care o conduci cat de civilizat iai raspunde?

inafara de asta cred ca nu am insultat pe nimeni, nu stiu de unde aveti atata rautate.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bag si eo oleaca. Am vandut si cumparat multe componente sh pentru PC. In momentul in care cumperi asa ceva, iti asumi riscul ca s-ar putea sa crape si nu ai garantie. Doar d-asta e SH, si e sub pretul pietei. Plus, conform legii in vigoare, garantia nu este transmisibila decat cu contract de vanzare-cumparare. Si fie fara suparare, cine isi bate capu' cu contract VC pentru niste componente? Totodata garantia de afara nu e valida in RO. Daca vreti piesel cu garantie pe numele vostru, mai puneti ~1100RON si le luati din magazin (cel putin atat imi iese mie la calcule pe prima configuratie).

PS: Daca e cineva interesat de garantie la proace Intel, le poate verifica la producator, via FPO/ATPO, pe site: https://supporttickets.intel.com/ics_cx_warranty_information Asta e garantia  internationala.

PS2: Eu mi-am reparat un motherboard primit cadou (fara garantie si factura, fara nimic), pe baza garantiei internationale.

An nou fericit.

@B102RED Posteaza astea pe niste forumuri de specialitate, ai sanse mai mari sa le dai. :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

DDR3-urile le dai si separat sau doar pachet ?

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ms frumos costin, majoritatea le am, am zis si eu ca mai folosesc si volvoisti PC si poate vor ceva de la cineva care ofera o garantie, fata de cele de pe siteuri de anunturi...,procesoarele au garantie pe FPO pana in 2020

midnight se da si la bucata 180ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

kit intel i7 6700k + asrock z170 gaming ac mini atx sigilata+16gb ram noi  2300ron sau cu 32gb ram 2700ron

Gigabyte z97 gamers g1   + i7 4790 + 8gb ram 1850ron

procesor intel i7 6700k 1050ron

procesor intel i7 6800k sk 2011-v3 1600ron

procesor intel i7 6700 950ron

procesor intel i5 6600k 750ron

memorii laptop 2x8gb crucial ddr3 1866mhz 370ron

paca video asus gtx1080 turbo 8gb 2600ron

UPDATE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

memorii laptop 2x8gb crucial ddr3 1866mhz 300ron 1x8gb 180ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai PM pt rami :)

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Achizitionat de la el, om serios, a fost o placere.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc frumos! Sa nu uiti sa imi comanzi franele te rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nunu. Maine sunt calare pe ele :))

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

kit intel i7 6700k + asrock z170 gaming ac mini atx sigilata wi-fi+ 32gb ram 2700ron

kit intel i5 6600k + gigabyte z170n wi-fi +32gb ram 1950ron

asus z97 pro gamers  + i7 4790 + 8gb ram 1850ron

Asus maximus VII z97 ranger + i5 4690k 1500ron


procesor intel i7 6700k 1050ron

procesor intel i7 6800k sk 2011-v3 1600ron

procesor intel i5 6600k 750ron

memorii laptop 2x8gb crucial ddr3 1866mhz 300ron sau la buc 180ron

paca video asus gtx1080 turbo 8gb 2600ron

UPDATE!

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 29.12.2016 at 0:15 AM, pedala a spus:

O persoana fizica nu poate oferi nici factura, nici garantie.

Corect, nu poate oferi, dupa cum nu poate nici desfasura o activitate comerciala in afara unei forme de organizare autorizate. Nu te face ca nu intelegi ce vreau sa spun.

La 30.12.2016 at 4:49 PM, B102RED a spus:

mariusdaniel

vrei sa iti dau eu garantie asa din burta? nu au garantie ca sunt aduse de afara, asta nu inseama ca sunt furate...

din pacate pentru tine, aici este o mica comunitate de oameni care interactioneaza intre ei si se ajuta, ba chiar mai bine in market aici pe forum vand chiar si firme, a posesorilor auto sau autocamioane volvo

Nu vreau garantie din burta. Ci una reala. Sa inteleg ca numai ce se produce in România este furat si ce e "adus" de "afara", nu. 

De ce nu le mai vinzi pe olx si alte site-uri de gen? Nu cumva pentru ca au intrat in atentia Fiscului?

Evident ca aici vezi si firme care vând, legal, cu factura si cu garantie, cand e cazul. Din fericire, nu din pacate.

Masina pe care fiecare o conducem are acte cu care putem dovedi ca nu e furata, intelegi? Iar masinile, se vând cu acte, daca nu stiai, Dar de fapt, tu stii foarte bine toate astea, doar te faci ca nu le stii.

Cu riscul ca am facut comentarii (interzise in aceasta sectiune), rog moderatorul sau administratorul sa spuna clar daca acest gen de activitati ilegale sunt permise ori nu, pe acest forum. Daca sunt permise, accept orice sanctiune. Daca nu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te uiti pe olx sunt puse majoritatea.Multe dintre ele au si factura(factura este pe 20+ bucati fie procesore fie placi de baza sau memorii, sau individual) pe care nu as vrea sa o inmanez nimanui pentru vrun produs(depinde de garantie individuala).

Vad ca tot continui sa ma acuzi ca le-am furat, si fac activitati ilegale.Nu este frumos din partea ta.

Sincer chiar vreau sa incetezi cu prostiile si sa iti vezi de treaba ta si sa incetezi cu jigniri de fel...

 

ROG UN ADMIN SA INCHIDA EVENTUAL SA STEARGA, NU SE MAI VINDE NIMIC

 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vreau sa dau alte detalii de provenienta.

New Bitmap Image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel: Este sectiunea Bursa pe un forum alcatuit in special din persoane fizice. Unde s-au vandut si se vand o gramada de obiecte. Fara facturi... Unele noi, altele SH. Plus ca sunt si n altii, care persoane juridice, care desfasoara activitati "pe langa facturier". Pana acum nu te-au deranjat? Si pana la urma ce te deranjeaza?

Presupun ca la tine in firma ti-ai declarat tot venitul sub forma de salariu si platesti impozite in consecinta nu :lol:? Adica tu nu iti decontezi pe firma benzina cand te duci la piata... o pui din salariul declarat si pentru care platesti impozite, pentru ca esti corect.

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu va mai prefaceti ca nu intelegeti. Bursa este dedicata celor care vând ce le prisoseste, sau, in cazul comertului ( cum e cazul de față) societatilor autorizate.

Daca ati urmari postarile mele de aici, m-am deranjat sa scriu doar atunci cand se depaseste suparator scopul acesei sectiuni. Daca gresesc, e simplu, iau suspendare, respectiv excludere.

Nu am afirmat nicaieri ca piesele electronice respective, (sau braduții în alt caz) ar fi furate. Am întrebat doar si am asteptat un raspuns. Evident ca nu sunt furate. Sunt aduse doar fara acte de afara si propuse spre vânzare aici. Daca acesta e scopul forumului, ma înclin ușor și mă retrag. Eu cred ca altul e obiectivul acestui grup de pasionați. Eu insumi am pus aici un anunt ca vand o imprimanta laser. O imprimanta, nu stocuri intregi de imprimante noi, fara factura, fara garantie, pe persoana fizica. 

Si da, afirm cu tărie că îmi iau tot venitul din firma, legal. Ciudat, nu? E un nebun care nu ocolește legea...

In rest, nu am nimic cu nimeni. Ba chiar, cred ca userul B102RED are numai de castigat in plan personal, daca nu se expune cu astfel de anunturi repetate in care vinde marfuri noi fara acte.

Share this post


Link to post
Share on other sites