TenZo

Volvo S60 D5(2004)-INTORS DIN RAR

9 posts in this topic

Buna ziua domnilor.Vin si eu cu o problema legata de farurile masini mele.Detin un VOLVO S60 D5 2004 (masina este cu volan pe dreapta).Astazi am avut programare la RAR si in urma unor verificari, cei de  acolo mi-au spus ca nu pot trece RAR-UL cu farurile de Anglia.Ce ma sfatuiti sa fac, domniI de acolo mi-au spus sa achizitionez faruri originale de Volvo si sa nu cumpar din dezmembrari deoarece mai mult de 80% acestea pot fi tot de Anglia si ca farurile trebuie schimbate cu totul, nu doar sticla.Ce vreau sa va intreb eu pe voi sunt urmatoarele:

-de ce nu pot schimba doar lentila(sticla)?

-nu exista un reglaj anume in dotare masini?

Poate ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi.

MULTUMESC MULT!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai farurile tale sunt reglate si montate pentru a circula pe partea stanga a drumului, deci ai nevoie de faruri de la o masina care circula pe dreapta (una normala ca sa zic asa)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles si eu asta, dar nu exista o alta solutie...chiar trebuie sa dau 300 de euro pe o pereche de faruri?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca lumina este propagata de oglinzile farurilor. Degeaba schimbi sticlele. 

Vezi daca poti lua de la cineva 2 faruri de stanga si dupa ce treci RAR-ul le pui pe ale tale

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam la asta m-am gandit si eu....(problema e ca : cine dracu imi da mie farurile, ca din cate am inteles pentru a le demonta trebuie data bara fata jos si alte cacatisuri)

sa nu fie un buton ceva de reglaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu au buton de reglaj. Trebuie data bara jos si atat. De unde esti, ca sunt pe telefon si nu vad locatia.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naspa. Daca erai prin Bucuresti, inventam ceva, dar la SV... Vezi ca ai la Falticeni 2 parcuri de dezmembrari Volvo. Vorbeste cu ei, poate accepta sa dai farurile tale plus o diferenta, pentru unele de masina cu volan pe stanga

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai mare dreptate... o sa incerc zilele astea, deoare cat de curand am achizitioat niste piese de la ei.Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now