BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

S-a facut curat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doritori pentru maine ? Cine mai vine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te-ai obisnuit inca ? Mereu vin cam aceleasi persoane simpatice... Joia asta vine cineva care n-a mai fost de ceva timp...:rolleyes:

Vin si eu cu...borcanelul... ( hrana pentru "R") !

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uga Buga, tu ce ai vrut sa fotografiezi? Macul sau masina ? ;D;D;D

...pasnicul RRRaducu si..."R"

Mesaj sters - Offtopic

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a facut curat din nou...

@AlinBuga & AnduG : va rog mentineti-va la topic, exista galerie pentru poze si cafenea pentru comentarii la ele :)

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va anunt ca eu n-o sa mai pot veni la meetinguri pentru ca... am plecat din Romania. Daca aveti drumuri prin Cehia, Brno iesim la o bere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe sa fie intr-un ceas bun ! si sa iti atingi scopul propus .

multa bafta !! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va anunt ca eu n-o sa mai pot veni la meetinguri pentru ca... am plecat din Romania. Daca aveti drumuri prin Cehia, Brno iesim la o bere :)

super tare Cehia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi spun prezent !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru doritorii de redbull "la reduceri" va rugam apelati la "Cafenea". S-a facut curat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motto: "In viitor nu vor mai fi razboaie dar va fi o lupta pentru pace de n-o sa ramana piatra peste piatra!"

Intalnirea saptamanala sector1, asa-numita "sectoriala" de vineri, a fost tinta unei actiuni de deturnare.. spre cea saptamanala a unui forum "concurent"(!) ca sa nu zic geaman.. in dulcea traditie vikinga, ostilitatile intre cele doua universuri paralele s-au desfasurat in parcarea Penny's (sic) astfel: stefan_S60_2.4T a aruncat cu o janta inspre wam si a fugit.. Vadim bravul (sau brava) s-a pus cu ciocanul lui thor pe s70 lui Alex Mid(k)night poate pentru ca acesta venise cu steagul magnetic volvo-club.ro arborat pe portbagaj.. imediat a primit sustinere de la ValiU fluturand si el un abtipild.. dar a primit in plin un bidon cu antigel dinspre Alex.. Dinoco a intrat in lupta folosind capacul motorului ca pe-un scut.. apoi a venit in tromba cu tot alaiul claudiupuiu care l-a blocat pe wam.. dar o cutie din munitia rece proaspat adusa a explodat langa masina lui.. insa claudiu a fost un nobil si nu si-a pus printisorii pe masinile celorlalti..:D doar el si eu am fost muscati usor de un anume spirit , dupa care acesta s-a dus sa doarma la umbra.. am incercat sa facem apel la un mediator(nu moderator) dar era ocupat sa extermine muste pe soselele patriei.. in cele din urma, la lasarea noptii, cu greu am reusit sa scap din incercuire fara sa folosesc carligul pentru remorca si fara zgarieturi pe invidiata opera a unui Mare Blond.. totusi valiU m-a urmarit pana acasa. Poze n-am, n-are nici politia care n-a aparut (stie el cine) de data asta.. martorii lui Bertone nu vor recunoaste nimic, au batut palma.

Nu inteleg de ce aceiasi oameni tre' sa fie in doua cluburi in oglinda, fiecare cu ambitia ca e al "posesorilor de volvo din romania" cand amandoua sunt de fapt ale pasionatilor de Volvo si asta sterge orice diferenta.

Eu nu stiu nici acum la ce intrunire am participat. Stiu doar ca am fost alaturi de niste oameni legati de VOLVO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea inteleg ce spui matale ......dar poate va "ecsplica" totusi cineva ce ai vrut sa spui . wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce poet e Andreos.... frumos expus insa lumea a inteles ca ne-am batut. :))

O sa incerc eu sa traduc :)

A fost o intalnire draguta, prietenoasa :) cum ar trebui sa fie toate intalnirile

Ne critice, ne carcotase, pozitive.... (m-am abtinut la comentarii dar acum.... mi-a scapat)

sa traducem

Ne-am intalnit cativa la penny si:

-----"stefan_S60_2.4T a aruncat cu o janta inspre wam" stefan_s60_2.4T i-a dant o janta lui warm... cu ce ocazie, nu am idee, afaceri d'ale lor. :) unul a dat-o celalalt a pus-o in portbagaj

-----"Vadim bravul (sau brava) s-a pus cu ciocanul lui thor pe s70 lui Alex Mid(k)night" au incercat sa indrepte, in stil romanesc, coltul capotei lui Alex pentru ca ii tensiona farul (nu au reusit prea multe, au facut mai mult galagie)

-----"acesta venise cu steagul magnetic volvo-club.ro arborat pe portbagaj.. imediat a primit sustinere de la ValiU fluturand si el un abtipild" ne-am jucat cu abtipildul magnetic al lui alex, il aruncam in speranta ca se va lipii in diferite pozitii amuzante.... (venise cu el cu fundu'n sus)

-----"dar a primit in plin un bidon cu antigel dinspre Alex" Scazuse lichidul de antigel de la motor si mi-a dat sa completez, nu a primit la schimb uleiul meu... :P

-----"Dinoco a intrat in lupta folosind capacul motorului ca pe-un scut" ne-am holbat la motorul lui Dinoco... cautam ceva pe acolo, cu lanterne cu telefoane......

-----"insa claudiu a fost un nobil si nu si-a pus printisorii pe masinile celorlalti" a venit cu copii, niste dulci, care se cocortau, invarteau, agitau pe acolo. (aici am tradus prost.... nu stiu ce vrea sa zica... sau nu inteleg nici eu) :))

-----"apoi a venit in tromba cu tot alaiul claudiupuiu care l-a blocat pe wam.. dar o cutie din munitia rece proaspat adusa a explodat langa masina lui" Parcarea e mai stramta la Penny si ca sa scoatem masina lui warm, a trebuit sa mutam alte 4 :) Claudiu l-a blocat cel mai tare. Munitia sunt cutiile de coca-cola sau pepsi

-----"totusi valiU m-a urmarit pana acasa. Poze n-am, n-are nici politia care n-a aparut (stie el cine) de data asta.. martorii lui Bertone nu vor recunoaste nimic, au batut palma." am incalcat o regula simpla.... am mers dupa cineva de care nu stiu unde merge... pana am ajuns in boscheti. Eu speram ca ma va scoate si pe mine intr-un bulevard civilizat insa.... am ajuns intr-un loc infundat unde am deranjat pe doi cu BMW-ul care se giugiulea.... am scapat de acolo si m-am descurcat singur mai departe :))

De ce sunt doua intalniri.... hmmm nu sunt cel indreptatit sa fac comentarii

Stiu doar ca ma simt mult mai bine intr-o parcare unde discutam toti in cerc (fara bisericute) si fara sa mergem iarasi sa ne punem fundurile puturoase in nu stiu ce bar ca apoi sa ne certam pe nota de plata.... si mai stiu eu ce.

Nu comentez mai mult...

A mai fost si cutia de pepsi care a explodat cand a atins solul si a umplut printisorul blond al lui Claudiu.... si masina pe care era unul cocotat... iar cel blondut invata tehnica catararii pe o masina curata.

Frumoasa expunere Andreos.

Multumim

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim

si eu mersi!:P da, locuiesc in boscheti ;D intr-un cartier "necivilizat" ca-n codru!

daca te-ai fi oprit langa mine ti-as fi spus pe unde sa iesi.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei, am exagerat si eu :) am ajuns cred ca la niste garaje si acolo erau niste tufe mari, nu stiu ce plante erau.

M-am descurcat :)am intors si am facut la dreapta iar de acolo m-am descurcat.

Mercic oricum....

P.S. Sa imi trimiti si mie o poza cu oglinzile tale sa stiu daca merita sa mai trec pe acolo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucurestiul e mare, asa ca nu e nicio problema cu intalnirile pe sectoare.

Si eu ma intalnesc destul de des cu Maverick, la noi in Drumul Taberei...dar am uitat sa invitam si pe altii...

Totul e minunat, cata vreme nu uitam de intalnirea de joi, cu fundul in restaurant, sau nu, e totusi intalnirea pentru toti bucurestenii, la care aproape de fiecare data apare si cineva din alt oras. Toti sunt bineveniti, desigur.

Nu-mi fac griji... nu are nimeni interes sa "sparga" gasca... chiar si cu forumul paralel, pe care eu il consider o joaca...

A propos, propun o intalnire "bulgareasca", saptamana asta, la Albena :rolleyes: . Eu sunt acolo si va astept...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta nu o sa inteleg niciodata... al doilea forum....

Pai Marius, aici ma iau si de tine..... cum vine aia intalnire bucuresteana la albena...

Nu te supara pe mine dar... nu e ok. Intalnirea de joi e in bucuresti si doar in bucuresti...

De ce nu ma simt bine la restaurant? Pentru ca m-am saturat sa stau inchis cu fundul pe scaun... am facut fundul plat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Vali, eu am scris intalnire "bulgareasca", nu bucuresteana ...:) Si nu era vorba de joi, ci pur si simplu, cine are drum pe acolo saptamana asta, poate sa se intalneasca cu mine. Dar nu e nici o problema, stai linistit...

Sunt trecut prin multe, am parul alb...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu pozeee de vineri

post-229-0-58963200-1308687280_thumb.jpg

post-229-0-33592900-1308687293_thumb.jpg

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si tu mai Marius. Nu m-am luat de tine intr-un mod personal ci de fapt in sine.

In fine... e frumoasa si intalnirea de joi si orice alta intalnire... pana la urma e un grup de oameni uniti de o masina....

:) ne vedem la nationala oricum. :)

Eu vin cu cortul asa ca.... nu cred ca imi trebuie rezervare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine va mai spune prezent azi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate la 17:30 trebuie sa fiu la Sema Parc...daca scap in timp util poate va salut in caz ca nu .......intalnire placuta va urez ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now