BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

Ma gandeam ca se cuvine sa ne intalnim si noi (bucurestenii) intr-o zi a saptamanii sa ne cunoastem mai bine, sa ne admiram masinile si mai ales sa mai schimbam o impresie poate chiar doua.

Eu propun ziua de joi fiind mai pe la jumatea saptamanii si ca locatie cred ca ar merge Sala Polivalenta, acolo sunt peste 5 parcari mari deci avem loc .

Ce parere aveti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Sunt perfect de-acord cu ziua, insa locatia mi se pare cam "aglomerata" deja cu alte intruniri... Noi pana acum ne-am vazut initial la Casa Poporului in fata (e mare parcarea), sau mai nou in fata Academiei Militare... Daca ora este mai tarzie (de ex. un 20 seara) cred ca ar fi ok. Prezenta sa fie problema, ca locuri de intalnire avem destule !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine pot fi acolo... Oricand dupa ora 19:00 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problemele sunt urmatoarele:

-daca se intalnesc mai mult de 20 persoane in acelasi loc deja se numeste adunare si trebuie autorizatie, tocmai de aceia mai multe forumuri auto se intalnesc la Polivalenta pt ca acolo este un parc iar in parc nu sunt interzise iadunarile. Eu unu m-am saturat sa fiu haituit de politie si obligat sa mut masina. Asta se va intampla daca ne intalnim la Casa Poporului sau la Academia Militara, locuri de intalnire ale celor care se trag la curse.

-este mai intim in parc decit pe strada unde toata lumea se uita la noi ca la urs.

-amenda pt adunare neautorizata este de 500RON

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sint de acord cu Polivalenta, maine spre seara, dupa 19.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu cred ca se vor strange mai mult de 20 de masini, iar la "casa cea mare a poporului" nu cred ca este o problema. La polivalenta chiar in ziua de Joi se intalnesc "nemtzoaicele" vw. Nu cred ca este cazul intrunirilor saptamanale, dar fiecare cum doreste (este doar parerea mea personala). La cate intruniri am participat, nu au fost niciodata mai mult de 10 masini intr-un loc, mai putin la "bodega lui Buleala". In rest....mai vedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, ne adunam maine citiva sau nu mai vine nimeni ?... Eu totusi sint de acord cu o intalnire periodica, daca nu saptaminala macar o data pe luna, fixata sigur. Cine vine, vine - cine nu, nu. Ca si la alte cluburi. Ca sa nu mai zic ca nu avem un loc (in Bucuresti ma refer) consacrat, sa stie lumea de noi, chiar si cei care au alte marci...asta chiar ma supara.

P.s. Eu chiar as merge cu bestia mea suedeza la citiva zeci de metri de "nemtoaice"-le alea, sa vada si ei ce inseamna masini  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, deci cine doreste, maine la 19:30 - 20:00 ,sus, la Polivalenta, este binevenit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in regula,contati si pe mine...azi la 19:30 sus la Polivalenta...stiu drumul,acolo s-a tinut erotic show anul asta...hi hi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ajung pe la 20.oo, treaba este sa gasim si un loc sa nu stam sa alergam ca nebunii. Eu propun prima parcare pe dreapta, imediat cum urci dealul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva mai multi decat de obicei.....

post-72-12877847873435_thumb.jpg

post-72-12877847878844_thumb.jpg

post-72-12877847887324_thumb.jpg

post-72-12877847894999_thumb.jpg

post-72-12877847899636_thumb.jpg

post-72-12877847903635_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cu astea sunt  toate  ;D

Alex si bonul lui de benzina  ;D

post-72-1287784790764_thumb.jpg

post-72-12877847912364_thumb.jpg

post-72-12877847916792_thumb.jpg

post-72-12877847944532_thumb.jpg

post-72-12877847948685_thumb.jpg

post-72-12877847953472_thumb.jpg

post-72-12877847957382_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte misto ;)

In vara asta voi ajunge sigur la Bucuresti si mi-as dori sa va intalnesc pe toti. Ar fi o problema faptul ca nu am masina. Asta e, acum termin faculta. In cativa ani sper sa reusesc sa-mi iau una si aceea va fi cu siguranta Volvo 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a fost superb, vreme frumoasa, bijuterii de masini, oameni deosebiti-tot tacimul :D

Imi pare rau ca nu am putut sta decit 1 ora, insa mi-am incarcat bateriile pentru vara care bate la usa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Very nice!! Am o nelamurire, in ultima fotografie este The Boss -Midnight Caller??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ies mastăr... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarcoale pe langa masina lui Maurice :)

post-541-12877847970605_thumb.jpg

post-541-12877847972556_thumb.jpg

post-541-1287784797352_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super intalnire a fost, poate devine si la noi ceva saptamanal sa ne incarcam bateriile cum zice Matrixxx-u :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,a fost super si sper ca la urmatoarea vom fi si mai multi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now