BogdanG

Intalnire saptamanala Bucuresti

3,174 posts in this topic

Neata

Astazi ajunge cineva pe la Polivalenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerc sa ajung si eu , pe la 6 scap de la facultate , vedem cat de obosit am sa fiu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ajunge si Marius, poate ii explicati si voi care-a fost adevarul cu telefoanele, ca mai nou am inteles ca eu sunt uzurpatorul si am complotat impotriva lui, sa primeasca acele telefoane ;D

Multe chestii noi aud despre mine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa ajung si eu usor dupa 6. Sper sa va gasesc pe acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Daca ajunge si Marius, poate ii explicati si voi care-a fost adevarul cu telefoanele"

Alex, daca vin cei care STIU care a fost adevarul despre acele telefoane stupide, atunci Marius va afla. Eu nu am ce sa-i explic, ce nu stiu sigur nu vorbesc - ca altfel e doar barfa ieftina.

Eu unul inca doar banui pe citiva - pentru ca nu s-a scris nimic sigur pe topicul care s-a...sters.

Ce e important: un om a cerut sa fie scos de pe acest forum din cauza unor telefoane copilaresti (numere ascunse, auzi...) iar cei care au "comis-o" vor rade maine la Penny. Felicitari pentru maturitatea de care dau dovada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florin , Marius a cerut sa fie scos de pe forum joi sau vineri dimineata .

Mai bine asa dar prieteni adevarati , nu prieteni cu doua fete . Este o vorba cu mutul si pamantul .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadim , chiar nu vreau sa te sanctionez , dar acuzele tale mie imi par nefondate .

Nu stiu problemele personale pe care le ai cu Marius Daniel , dar nici sa te apuci sa acuzi fara nici o dovada nu este corect .

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am dovezi si am avut tot timpul . Si cred ca nu sunt singurul care a ajuns la concluzia asta . MA rog nu mai conteaza acum , nu este frumos sa spalam rufele in public , dar crede-ma ca am avut un acces de furie cand vad ca lumea ii ia aparaea , nu toti dar sunt cativa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce e important: un om a cerut sa fie scos de pe acest forum din cauza unor telefoane copilaresti (numere ascunse, auzi...) iar cei care au "comis-o" vor rade maine la Penny. Felicitari pentru maturitatea de care dau dovada.

Nu am nimic cu Marius Daniel, INSA daca nu-mi place intr-un local, nu ma mai duc acolo, ca nu ma apuc sa-i cer patronului sa nu ma mai primeasca, sau sa-mi dea interdictie! Nu-ti place emisiunea la TV schimb postul, sau il sting, am libera alegere. Asa si pe forum, cand nu-ti mai convine, ai libera alegere, de a nu mai intra si ai rezolvat problema, in loc sa "tipi" sa fi dat afara! Corect?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat timp exista sectiunea "Suntem mici vom creste mari" , NU NU este corect . Este un forum unde toata lumea e binevenita , si cu atat mai mult cu cat Marius Daniel, pe acest forum nu a deranjat pe nimeni .

Share this post


Link to post
Share on other sites

"daca nu-mi place intr-un local, nu ma mai duc acolo". Nu e vorba de asta, ci de ceea ce am scris cu litere mari si ingrosate...Nu e vorba de nici o aparare a lui Marius, ci de un fapt banal ce l-a cerut: o simpla recunoastere si gata. Dar nu, nu incurcam forumul cu...viata din afara lui.

De exemplu, mie da-mi faceati glume de-astea, nu ceream sa fiu suspendat, veneam si imparteam niste "palme".

Si nu e corect pentru ca maine, cei care nu au avut curajul sa recunoasca aici, public, simpla gluma (proasta, buna, cum a fost, ca nu le lua nimeni capul) - maine, la Penny vor rade: "ce ba, ce e asa grav, s-a lasat cu o iesire de pe forum. Hai, pe cine mai sunam azi, ha ha ?" Tot in "spiritul" Volvo, care a renascut cica, acolo.

Nu ca aveam eu ceva cu Penny ala, dar acum chiar ca e aiurea la ce s-a ajuns - in loc sa vorbiti de masini, sa va bucurati de ceva, sa reparati ceva, sa vindeti ceva, etc....Dati-o naibii de treaba, cum as intoarce-o, tot deplasata imi pare faza cu x telefoane cu nr. ascunse.

Hmmm....Hai sa punem punct, ca vad ca nu ajungem la nici un consens....

Noapte buna.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu inteleg afirmatia "imparteam niste palme" , ca ai fi dat mana cu toti,

asa cum facem de obicei, nu? altfel, pentru o gluma e chiar groasa ...;

drept sa va spun, eu nu asi fi dat atata atentie unei glume, cu atata

inflamare, asta ca si continuarea, e peste puterile mele de intelegere;

nu m-asi fi asteptat de la mariusdaniel la o reactie atat de categorica,

pentru ca, repet, a fost o simpla gluma si cine nu intelege , sa-mi fie

iertata afirmatia, are probleme ...; suntem volvisti sau nu? eu cred ca

avem enorm de mult de pierdut prin acest fel de reactie la glume, fie ele

proaste sau bune si nu ne dam seama de asta ... o zi buna pentru toti.

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ales o gluma groasa pentru la fel de subtiri obrazuri. Ambele parti au gresit, si cei cu initiativa si Marius, nu iau partea nimanui.

Viata merge inainte...

On topic.

Aseara ne-am simtit bine ca de obicei si am ocolit elegant cu totii ce s-a intimplat cu "telefoanele secrete si Marius". Nu face numanui bine atita tensiune. Deci, razand ne-am incarcat bateriile ca intre prieteni.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ajung azi pe la 18.00-18.15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La fel si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu pot ajunge azi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca intalnirea de la Polivalenta nu se mai tine ?

Stiu ca era joi seara, in prima parcare cum urci dealul, inainte sa ajungi la Polivalenta, insa ieri am constatat cu stupoare ca se mutase clubopel acolo si-mi zic in barba "na, idiotule, ai venit sa vorbesti cu posesorii de Volvo si tot la Opel nimeresti!" ( eu fiind membru si pe clubopel dealtfel si posesor de Opel).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut FBogdan.

In a doua parcare, pe dreapta.

Un sfat: inainte sa te duci acolo, te rog sa-ti arunci cite un ochi pe acest topic. De regula, cei care stiu sigur ca vor ajunge acolo, scriu si aici. Dar sint si altii care mai vin, la noroc, cum se spune.

P.s. Stii de cite ori mi-am spus eu in barba "na idiotule...ai venit iar singur" ? ...Iar joia viitoare am venit iar. Ce vremuri...

Dar acum e ca la piata, ai de unde alege, pe gustate, pe-ncercate. Nu mai e Polivalenta singurul loc unde ne stringeam cu bucurie, unde se mai vindea un led, o piesa, se mai facea o reparatie gratuita.

Acum poti merge si vinerea, la Penny in Bucurestii Noi.

Ah, era sa uit : acolo s-a mutat si spiritul Volvo, dupa cum afirma multi intelepti, veniti mai tarziu decit mine pe acest forum sau pe la Intilniri - deci nu ai cum sa-l ratezi.

Bafta. Nu renunta si bucura-te cit mai mult de masinuta ta, oriunde vei merge !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost decat doar eu, mav si gusti!

Parca suna mai bine,nu? ;)

Edited by Vita_Fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixxx, multumesc de hint-uri, o sa fiu insistent, atat cat imi permite timpul.

Din nefericire Bucurestii Noi este un target aproape imposibil de atins pentru mine, fiind in partea cealalta a Bucurestiului. In plus, la Polivalenta as putea veni linistit si cu copilasii, pe care i-as putea duce in parc dupa o vreme, pe cand in parcare la Penny nu prea i-as lasa sa zburde fericiti :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fbogdan, uite de exemplu, joia asta poti sa ma intilnesti in..."coarne" si oase daca doresti, pentru ca voi fi la Polivalenta.

Am un feeling ca vor veni si altii si nu ma prea insel :)

Deci, te asteptam cu bijuteria ta de masina sa vii, sa-i ridici capota, sa ne prezinti ce vrei tu, etc. Stam apoi la un suc/cafea/pizza, etc. ne incarcam bateriile sufleteste si apoi...pe data viitoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu habar n-am ce sa va prezint la masina, nu sunt inca documentat bine despre ea si nici familiarizat bine cu ea. Pe voi o sa va rog sa ma invatati din experientele voastre. Noroc cu kinderii, altfel nu cred ca treceam la Volvo sau "masina pe viata" cum i se mai spune, bineinteles, cu conditia sa nu traiesti mult :headbang:

Deci, joi seara, as avea o fereastra de 2 ore cred, intre 7 - 9 seara si o sa vin la Polivalenta, apoi trec la schimbat pampersi si facut biberoane pentru pitici. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now