Sign in to follow this  
Followers 0
volvoice

New happy Volvo owner :)

14 posts in this topic

Daca tot am intrat in randul proprietarilor fericiti de Volvo, e momentul sa va si salut, macar pe aceasta cale :)

Curios este faptul ca ma gandeam de ceva timp sa-mi schimb masina, dar niciodata la Volvo. Cand am vazut-o pe a mea, a doua zi am luat-o si inca ma simt de parca am descoperit America :)) Aaaa si mi-e greu sa explic ce s-a petrecut in sufletul meu din momentul in care am ales masina si pana cand a ajuns la mine. Aproape ca nu exista filmulet pe youtube / articol review pe google pe care sa nu-l fi vazut :))

E vorba de un Volvo 2011 Kinetic 115 cp + driv-e.

Ce sa zic... in ceea ce priveste viitorul apropiat vreau neaparat sa-i fac chip-tuning, banuiesc ca pot sa castig inca 20-30 de caluti.

Ca incheiere, am cautat pe forum dar nu am gasit, asadar as avea rugamintea sa-mi recomandati un loc unde pot sa fac copie la cheie, deoarece a venit cu una singura. Cam ce buget trebuie sa aloc pentru asta?

Va multumesc ca am putut sa impart cu voi bucuria mea! :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , coincidenta face ca si eu tot azi am fost sa vizionez masina si am inceput demersul de cumparare a acesteia , un Volvo S60 an 2011 , D2 115 tot cu o singura cheie .Felicitari pentru achizirie. Aceeasi curiozitate o am si eu daca stie cineva cat m-ar duce o dublura de cheie la reprezentanta sau daca aveti alta sugestie as fi foarte bucuros sa o aud. Tin sa mentionez ca va urmaresc din "umbra" de 2 /3 luni topicurile si as vrea sa va multumesc pentru sfaturile indirecte de pana acum ce au dus la achiziționare acesteia. ( Am vazut ca exista un topic pe xc70 in care se spune ca ar costa 1700 lei  si ca ar fi exclusiv volvo).

Edited by DrAlex

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, DrAlex said:

Salut , coincidenta face ca si eu tot azi am fost sa vizionez masina si am inceput demersul de cumparare a acesteia , un Volvo S60 an 2011 , D2 115 tot cu o singura cheie .Felicitari pentru achizirie. Aceeasi curiozitate o am si eu daca stie cineva cat m-ar duce o dublura de cheie la reprezentanta sau daca aveti alta sugestie as fi foarte bucuros sa o aud. Tin sa mentionez ca va urmaresc din "umbra" de 2 /3 luni topicurile si as vrea sa va multumesc pentru sfaturile indirecte de pana acum ce au dus la achiziționare acesteia. ( Am vazut ca exista un topic pe xc70 in care se spune ca ar costa 1700 lei  si ca ar fi exclusiv volvo).

Felicitari, domnule! Inteleg foarte bine prin ce treci si sunt alaturi de tine :)) Ce culoare?

Subscriu, si eu urmaresc de ceva timp forumul si va multumesc pentru fiecare sfat, precizare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare ! Sa aveti noroc de masini si sa va poarte in siguranta!

Dublura la cheie se face doar la reprezentanta. In meniu, apare de asemenea numarul de chei inregistrate accesand <MY CAR> <Settings> <Information Number of keys>. Cea lipsa trebuie/e recomandat sa fie anulata.

Edited by CiprianM
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, volvoice said:

Felicitari, domnule! Inteleg foarte bine prin ce treci si sunt alaturi de tine :)) Ce culoare?

Subscriu, si eu urmaresc de ceva timp forumul si va multumesc pentru fiecare sfat, precizare!

   Negru cu o tenta mica de gri.

   Am auzit de la 2 persoane ca ar ajunge la 1000 lei nu este asa scumpa ca la xc70 . Dar inca nu am verificat.  Te tin la curent daca mai aflu ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks!

Tu ziceai ca ai inceput demersul e cumparare. Cand intri in posesia ei?

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, CiprianM said:

Salutare ! Sa aveti noroc de masini si sa va poarte in siguranta!

Dublura la cheie se face doar la reprezentanta. In meniu, apare de asemenea numarul de chei inregistrate accesand <MY CAR> <Settings> <Information Number of keys>. Cea lipsa trebuie/e recomandat sa fie anulata.

Multumim, CiprianM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Costa cca 600 lei cheia de plastic . 50 lei lama metalica.  150 softul la Volvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Bogdan G said:

Costa cca 600 lei cheia de plastic . 50 lei lama metalica.  150 softul la Volvo. 

Poti sa lasi si o adresa, unde anume? Merci!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai PM.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, am si eu un Volvo S40, 2.0D, din 2007, tot cu o singura cheie. As fi interesat sa imi fac o dublura la cheie. Cheia este in cinci butoane, modelul cu cerc galben pentru lumini de access si triunghi rosu pt functia de panica.

Cine m-ar putea ajuta ?

Multumesc,

Stefan, Bacau

ScreenHunter_1237 Feb. 18 07.47.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cheia este undeva în jur de 350 lei . Partea metalica este cca 140 lei și programarea ei cca 150 lei la reprezentanta .

Folosește funcția căutare și găseai informațiile astea pe forum .

Succes .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/16/2017 at 10:32 PM, Bogdan G said:

Costa cca 600 lei cheia de plastic . 50 lei lama metalica.  150 softul la Volvo. 

Poți sa îmi trimiți și mie adresa pe pm ?

Multumesc

On 2/16/2017 at 10:32 AM, volvoice said:

Thanks!

Tu ziceai ca ai inceput demersul e cumparare. Cand intri in posesia ei?

Am mai vrut sa imi faca niște teste un tip înainte sa o cumpar .M-am asigurat ca totul este in regula și acum este a mea. Rămâne de luat numere ,o revizie și sunt gata de drum.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello baieti!

Sunt in cautare de jante pentru masina mea si chiar nu mi-ar strica niste sugestii. Deocamdata pe forum nu am gasit (sau vazut) nimic care sa ma incante. Bugetul ar fi 2000-2800, in functie de vechime/aspect si R17 sau R18. In afara de cele originale imi mai plac jantele MAK Zenith Hyper Silver. Daca ar fi sa aleg alte jante (nu originale Volvo), voi ce mi-ati recomanda? Multumesc in avans pentru orice raspuns!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0