DhanyEL

Ornamente suport pahare

16 posts in this topic

Salut! 

Probabil ca uni din voi, la fel ca mine, aveti zgarieturi pronuntate pe partile laterale de la suportul de pahare.

De aceea daca doriti sa schimbati aspectul acestuia va recomand sa atasati ornamente de inox. Adaug si poze(inainte si dupa)  sa vedeti cum a iesit la mine:

 

IMAG0149.jpg

IMAG0156.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pupa inoxul cu aluminiul , nu se observa diferenta, am vazut pe ebay astfel de ornamente

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Si de unde le-ai luat?

Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am montat si eu acele ornamente si arata ok cu mentiunea ca se observa o diferenta de nuanta.

@Tak se gasesc pe aliexpress. Mie mi-au ajuns in aprox 1 luna de zile, mi le-a adus postasul la usa, cost aprox 10 dolari:).


 

after.JPG.3a5168d4c5d39907d5ebee9e2eb5d4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa cum au mentionat si colegii, piesele sunt comandate de pe aliexpress. Fiind o piesa care nu era urgenta am selectat livrare gratuita care a durat cca o luna. Produsul soseste prin posta romana si a trebuit sa platesc TVA pt el..deci costurile ar fi :

ornamente la cursul zilei respective = 58 lei

taxa posta = 8 lei

tva vama = 10 lei

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata foarte bine . Am și eu pe V60 și sunt foarte utile, nu se mai cojeste vopseaua de la atâta frecat . 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, ma intereseaza si pe mine un set de ornamente pentru cotiera, daca mai e cineva care vrea sa comande as fi dispus sa comandam impreuna.

after.JPG.3a5168d4c5d39907d5ebee9e2eb5d420.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bobeaurelian said:

Salutare, ma intereseaza si pe mine un set de ornamente pentru cotiera, daca mai e cineva care vrea sa comande as fi dispus sa comandam impreuna.

after.JPG.3a5168d4c5d39907d5ebee9e2eb5d420.JPG

https://www.aliexpress.com/item/Car-styling-Stainless-steel-Cup-holder-armrest-box-sticker-decoration-Accessories-for-Volvo-S60-S60L-V60/32612968782.html

https://www.aliexpress.com/wholesale?initiative_id=SB_20170426122031&site=glo&g=y&SearchText=volvo&needQuery=

Nu e nevoie sa te combini cu cineva ca sa comandati impreuna, de obicei transportul este gratuit pentru produsele comandate pe aliexpress dar dureaza cateva saptamani pana vei primi produsul. S-ar putea totusi sa platesti si o taxa vamala, eu comand cam la 1-2 luni "chinezarii" de pe saituri de genul asta si uneori platesc taxa vamala, alteori nu, in functie de dispozitia agentului vamal

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bobeaurelian - poti comanda singur de pe aliexpress, cum se specifica si mai sus. Iti livreaza postasul acasa sau te cheama la oficiul postal cel mai apropiat de adresa de livrare specificata de tine. Dureaza aproximativ 3-4 saptamani pana le primesti. 

Nu se platesc taxe vamale pentru colete a caror valoare nu depaseste 150 de euro. Se plateste in schimb TVA de RO ptr orice colet depaseste 10 euro - discutabil daca se aplica TVA sau NU, functie de dispozitia agentului vamal, intr-adevar :). Una peste alta, e un chilipir ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, CiprianM said:

@bobeaurelian - poti comanda singur de pe aliexpress, cum se specifica si mai sus. Iti livreaza postasul acasa sau te cheama la oficiul postal cel mai apropiat de adresa de livrare specificata de tine. Dureaza aproximativ 3-4 saptamani pana le primesti. 

Nu se platesc taxe vamale pentru colete a caror valoare nu depaseste 150 de euro. Se plateste in schimb TVA de RO ptr orice colet depaseste 10 euro - discutabil daca se aplica TVA sau NU, functie de dispozitia agentului vamal, intr-adevar :). Una peste alta, e un chilipir ...Ai dreptate, deja am facut comanda si au disparut de pe card ~45 ron, sa vedem cand ajunge, cam asa arata comanda dupa plata, sper ca am comandat ce trebuie- acolo scrie ca se potrivesc la S60,S60l,V60,XC60

 

 

 

Untitled.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au ajuns si la mine acele ornamente, arata foarte bine si au costat ~ 46 lei 

DSC_5997.JPG

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo,altfel arata acum! Sa iti legi centura cu grija sa nu dai in ele, sunt destul de firave. Eu le-am indoit putin si o sa mai comand inca un set in viitorul apropiat. :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treaba cu centura e cam nasoala...oricat de mult ai tu grija atunci cand vine cineva in dreapta gen mamica :) are grija sa le distruga. Oricum la @bobeaurelian observ ca are limbi conectate deci posibil sa scape de aceasta problema

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, DhanyEL said:

Treaba cu centura e cam nasoala...oricat de mult ai tu grija atunci cand vine cineva in dreapta gen mamica :) are grija sa le distruga. Oricum la @bobeaurelian observ ca are limbi conectate deci posibil sa scape de aceasta problema

 

Sau pui daia de centura si nu mai ai probleme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, CataP said:

Sau pui daia de centura si nu mai ai probleme :)

As if vrut sa pun daia de centura,problema este ca am bagat una si foarte greu a iesit de acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now