marinelm

volvo v50 schimbare soft

20 posts in this topic

Am si eu o intrebare...pentru o schimbare de soft la un v50, stie cineva o adresa pe la Cluj, Bistrita...asa cum este bogdan la Bucuresti, ori ceva asemanator la pret...ori poate ma indruma cineva undeva mai aproape, eu fiind din Bistrita...multe multumiri celui care ma poate ajuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De care soft?sa schimbi limba sau marire de putere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doresc sa schimb limba ca este o limba asemanatoare cu germana insa nu inteleg mare lucru din ceea ce imi spune la bord...si as prefera macar engleza daca nu se poate romana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La orice reprezentanta Volvo se poate schimba limba sau la @Bogdan G.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acesta este pretul la reprezentanta Cluj, pentru cei interesati.
Mar 13 at 12:16 PM

Buna ziua,

Softul costa 500 lei +tva

Manopera de programare costa 120 lei

Cu stima

 

Sorin Ceteras
Customer Service Representative


Volvo Group Truck Center Cluj
Gilau, Str. Principala  F.N.

407310, Cluj, Romania

Telephone: +40 264 502 200

Telefax: +40 264 502 205

Mobile: +40 723 131 638
www.volvotrucks.ro

www.renault-trucks.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi asta e raspunsul pe care l-ai primit de la Volvo Camioane . 

Volvo cars are alta reprezentanță iar cei de la camioane nu fac masini . 

Tu unde ai dat mail ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Reprezentanta Volvo din Cluj. Am luat adresa de e-mail de pe adresa lor si acesta e raspunsul pe care l-am primit. Oricum am sa dau o fuga pe la Cluj si am sa vad exact despre ce este vorba pentru ca si mie mi se pare ca pretul e cam exagerat. Cu toate ca eu am fost destul de clar si am specificat ca detin un Volvo V5o din 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e exagerat pretul. E chiar bun. La Volvo Cars Timisoara mi-au facut oferta de vreo 1300 lei. Insa cum spune Bogdan G, probabil ala e pretul pt camioane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

La aceasta persoana am gasit adresa si am trimis e-mailul:

Sorin Ceteras
Customer Service Representative

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Om bun, Sorin Ceteras lucrează la Volvo Camioane nu la Volvo turisme . 

Tu ai cerut pret schimb limba la camion Volvo nu turism Volvo . 

Reprezentanță Volvo din Cluj este Premium Cars Srl .

CLUJ - PREMIUM CARS

Showroom & Service
Str. Avram Iancu 402, Floresti,Cluj,407280
Tel: 0364-402.408
Fax: 0364-880.222
www.premiumcars.ro
contact@premiumcars.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca dai o fuga in Bucuresti se rezolva simplu si ieftin cu limba in bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna baieti, sunt nou pe acest forum, am vazut ca va ajutati bine reciproc. Am un Volvo V5o din 2008 la 180000 km, care face figuri, in januarie au schimbat la service in germania toate filtrele si ulejiul, acum am mesaj de motr , am fost cu el la service si trebuie schimbat filtrul de particule, aici e cam scump 1300 de euro, ma limiteza la 180 de km, si am o usoara trepidatie la motor, nu are puterea de dinainte , vreun sfat ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu e departe Esslingen-ul de tine,pot sa iti trimit un numar de telefon de la cineva priceput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt 280 de km , multumesc e prea departe , am cumparat pe ebay filtru de particule nou , am sa-l montez eu sa vedem cum reactioneaza. Ce fel de aditiv si unde trebuie schimbat ai idee ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce am schimbat filtrul de particule, totul era la fel,nici o modificare, am cautat mai departe si am gasit un furtunas la turbo, care era rupt si invechit, pe unde tragea aer fals la accelerare, de aici toate problemele, acum masina este ca noua :-)  La servis ma uscau de vreo 2-3 mii de euro. Asa m-a costat 200 euro ,dar putea sa ma coste doar 10 euro daca depistam din timp acest furtunas .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai scapat ieftin cu filtru de particule.De obicei am vazut ca sare de 1000 euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/31/2017 at 7:55 PM, Levy said:

sunt 280 de km , multumesc e prea departe , am cumparat pe ebay filtru de particule nou , am sa-l montez eu sa vedem cum reactioneaza. Ce fel de aditiv si unde trebuie schimbat ai idee ?

 

 

13 hours ago, Levy said:

Dupa ce am schimbat filtrul de particule, totul era la fel,nici o modificare, am cautat mai departe si am gasit un furtunas la turbo, care era rupt si invechit, pe unde tragea aer fals la accelerare, de aici toate problemele, acum masina este ca noua :-)  La servis ma uscau de vreo 2-3 mii de euro. Asa m-a costat 200 euro ,dar putea sa ma coste doar 10 euro daca depistam din timp acest furtunas .

 

 

Salutare. Daca inteleg bine, ai luat filtru de particule de pe ebay cu ~200 euro? e aftermarket sau OEM? Cred ca trebuie sa-l schimb si eu cat de curand, si caut variante... altele decat eliminarea

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 200 de euro, cred ca putea lua unul SH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now