Sign in to follow this  
Followers 0
DragosDRS

Pareri Volvo S40 (import America)

6 posts in this topic

Salut!, vreau sa cumpar un Volvo S40 motor 2.0 benzina automat 170 cai. Precizez ca nu am reusit sa gasesc acest motor pe saiturile cu piese auto... Am vazut astazi masina si are cateva defecte.

-martor Check engine aprins in bord(proprietarul spune ca peirde ulei pe la un simering si deaia)

-ABS martor aprins

-Kilometrajul nu functioneaza.

Este import America.

Va rog daca cunoasteti probleme pe la cutie sau (defecte ale acestui model ) sa imi spuneti. (vreau sa ma informez in cazul in care o cumpar sa stiu care sunt bubele ei )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu l ai gasit pentru ca este 2.4I

 

-Check engine nu are treaba cu "pierde ulei pe la simering"

-Martor ABS aprins -> probleme pe modulul de frana BCM, din cauza lui nu merge nici vitezometrul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai e s40 1 sau 2 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut! Am cumparat masina, am reusit si cu motorul, este un 2.0 Turbo de 120 ps (asa e trecut in talon) eu banuiesc ca este cel de 165 cai putere din ce am mai vazut! Legat de check engin, a zis cineva mai sus ca nu este de la simering. Exact asa este, a avut cateva coduri de eroare, le am rezolvat si le am sters. Am ramas momentan cu senzorul ABS pe care nu am apucat sa il scot sa il curat sa vad daca mai functioneaza...(daca nu il voi inlocui cu unul nou)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

e inmatriculata pe RO masina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, da masina este inmatriculata... si daca voiai sa ma intrebi dupa de taxa, a fost undeva la 90 milioane, proprietarul care a adus o mi a aratat fiscalul de la anaf cu taxa... eu am ramas masca cand am vazut

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0