TCristian

Service bun Sibiu

9 posts in this topic

Bună,  Îmi puteti recomanda un service bun din Sibiu? Sunt proaspăt posesor al unui S40, motor D3, af 2012 și mă interesează o revizie completă. Mulțumesc! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai este reprezentanta volvo langa aeroport? Daca da, acolo ti-as recomanda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista reprezentanță Volvo la Sibiu . Nici nu a existat . 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unu negru??

Daca da a fost la mine

Bending light xenon

Fara navi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Revizie completa o poti face in doua moduri:

- reprezentanta Volvo - Cluj sau Timisoara cele mai apropiate

- exista un service multi-marca in Sibiu la iesire catre Agnita care mie mi-a facut o impresie foarte buna - imediat dupa pasaj peste autostrada pe dreapta, vizavi de intrarea spre Scandia. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Si eu sunt din SB... Ma rog, nu chiar de la inceputuri...

@maverick M-am uitat pe harta dupa indicatiile de mai sus. Singurul loc cu "iz mecanic" ar fi (pe dreapta, dupa ce treci de autostrada, spre Agnita) "ITP TOTAL", Strada Ștefan cel Mare 192, Sibiu 550321, contact: 0729 022 022 (date gasite pe net).

Insa mie, nu-mi prea arata bine, ce vad in poze... Pare mai degraba ceva cu dezmembrari... In fine, am citit 2 recenzii bune despre ei... Am sa le fac o vizita! E bine de stiut daca ai un Volvo, pe cine te poti baza la o adica!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, roadx said:

Salut,

Si eu sunt din SB... Ma rog, nu chiar de la inceputuri...

@maverick M-am uitat pe harta dupa indicatiile de mai sus. Singurul loc cu "iz mecanic" ar fi (pe dreapta, dupa ce treci de autostrada, spre Agnita) "ITP TOTAL", Strada Ștefan cel Mare 192, Sibiu 550321, contact: 0729 022 022 (date gasite pe net).

Insa mie, nu-mi prea arata bine, ce vad in poze... Pare mai degraba ceva cu dezmembrari... In fine, am citit 2 recenzii bune despre ei... Am sa le fac o vizita! E bine de stiut daca ai un Volvo, pe cine te poti baza la o adica!

 

Stai asa sa ne intelegem - nu am facut service la Volvo la ei - am fost cu alte masini la ei insa stiu pe cineva in Sibiu cu un S60 frumos care mai face cate ceva pe la ei. Baietii mi s-au parut tare de treaba si preturile foarte OK. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK! Ne-am inteles... :happy12: 

In prima faza, ma intereseaza profesionalismul lor... Apoi, am sa vad ce stiu sa faca la un Volvo... Si daca baiatul ala cu S60 o fi fost multumit, banuiesc ca o fi simtit el ceva inbunatatiri in mersul masinii, dupa vizita la ei. 

Eu sunt in cautarea unui service rezonabil, pe partea de mecanica dar daca se "baga" si la electrica-electronica, cu atat mai bine. Probabil, pentru chestiuni grave (electronica, ECU...) o reprezentanta e mai indicata.

Am sa le fac o vizita cat de curand, sa vad, si sa discut si apoi am sa revin! Am mai vazut pe-aici, pe forum, baieti din zona SB, care tot intrebau de un service "bun".

Oricum, multumesc pentru "hint"!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, roadx said:

In prima faza, ma intereseaza profesionalismul lor... Apoi, am sa vad ce stiu sa faca la un Volvo... Si daca baiatul ala cu S60 o fi fost multumit, banuiesc ca o fi simtit el ceva inbunatatiri in mersul masinii, dupa vizita la ei. 

Pentru asta cred ca sunt OK. 

2 hours ago, roadx said:

Eu sunt in cautarea unui service rezonabil, pe partea de mecanica dar daca se "baga" si la electrica-electronica, cu atat mai bine. Probabil, pentru chestiuni grave (electronica, ECU...) o reprezentanta e mai indicata.

Electronica si ECU probabil cu o reprezentanta este mai indicata sau alti colegi de aici pe forum, insa tot in Bucuresti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now