Sign in to follow this  
Followers 0
Fulgerica

Probleme Gps

4 posts in this topic

Salutare grup.De curand am achizitionat si eu un XC 70 an 2010,motor 2.4 diesel 129 kw,manual.Incercand sa ma joc pe la gps,schimband limba,afisaj si altele cred ca am facut un lucru nasol pentru ca acum nu imi mai gaseste ruta.(route could not be found) nu conteaza ce tara,oras sau orice altceva selectez.Mentionez ca pozitia o vede exact unde sunt,satelitii functioneaza.,

Daca se poate ceva informatii despre acest model,probleme intalnite,plusuri si minusuri.

O alta chestie nu gasesc joja de ulei si nici in calculatorul de bord nu gasesc sa citesc nivelul de ulei.

Multumesc celor ce ma pot ajuta.Mai jos sunt ceva poze.

Cine ma poate ajuta las si un nr de contact pe WhatsUp 0032497464471.Facebook FulgerFlorin.

IMG_20170401_123544.jpg

IMG_20170401_123558.jpg

IMG_20170401_123616.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joja fizica o găsești foarte jos pe centrul motorului aproape de baie, în spatele ventilatorului cum privești mașina din fata. Nivelul de ulei îl citești punând contactul (apeși lung pe Start fără sa apeși pe nicio pedala pana se aprinde bordul) apoi apeși pe READ pana ajungi la nivel

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulțumesc pentru ajutor,rămâne problema mare Gps-ul.Nu am reușit sa ii dau de capăt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat Gps-ul,trebuia doar sa incarc iarasi cd-ul cu hartile.Mersi de ajutor.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0