Eremia07

Volvo S40 1.6 pro/contra

2 posts in this topic

Salut,

De ceva timp imi caut si eu o masina nu am un buget mare 4500 de euro. Dupa mai multe cautari am si gasit un model care pare mai ok decat ce se gasea pana acum (pare mai aproape de realitate) https://www.autovit.ro/anunt/volvo-s40-ID7Gl0j5.html#d6c7cea84d.

Vreau sa stiu ce pareri aveti despre modelul de mai sus si mai mult la ce sa ma astept(in general de la un volvo cu motorizarea respectiva, anul respectiv si kilometrajul respectiv), care sunt slabiciunile ,ce costuri ar mai putea presupune din cate vad modelul pus de mine ii trecut de 210000 ce probleme ar putea aparea si ce costuri ar implica acestea...Eu locuiesc in Sibiu iar din cate stiu nu avem in oras un service autorizat volvo asta ar fi o problema. Poate daca stiti voi un service autorizat sau un service bun care se ocupa de volvo in Sibiu va rog sa ma ajutati.

In functie de raspunsuri o sa ma gandesc la cumpararea unui volvo poate chiar cel de mai sus.Din cate stiu exista service volvo in Brasov asa ca inainte de cumparare am sa fac si o verificare la ei sa vad ce au de zis.

Astept raspunsurile voastre! Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.dpf

2.alternator

3. EGR

4. TURBO

5. racitor EGR

6. Senzor rpm

7. Senzor presiune rampa 

8. Valva control turbina 

9. Furtun turbo dreapta (se sparge frecvent)

10. Galerie admisie 

11. Epurator . 

Astea numai pe motor .

La modelele trecute de 10 ani mai poți pune pe lista probleme fire si calculatoare . 

Reprezentanta Volvo nu exista la Brașov . Cluj sau Bucuresti cele mai apropiate . 

Succes .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now