Sign in to follow this  
Followers 0
Boghi

multimedia nefunctional

5 posts in this topic

Am o problemă la Volvo...nu mai funcționează nimic din ce înseamnă multimedia(radio,bluetooth,navigatie,senzori parcare,dvd)..am scos borna de la baterie,am lăsat chiar 3 ore...am dat reset la setările mașinii și tot nu funcționează.Am pus-o pe 2 testere diferite și pe ambele imi da mesajul ,,lost communication with audio amplifier".Rog dacă s-a mai întâlnit cineva cu problema un pic de ajutor.

Mulțumesc 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai comunica cu amplificatorul, il gasesti sub scaunul dreapta fata.

Verifica sa nu fii ajuns apa la el. Daca e perfect uscat si fara urme de apa, incepi cu verifcarea sigurantei, o gasesti la picioarele pasagerului blocul de sigurante din partea stanga, siguranta nr.17

Avea eroare si de MOST ring incomplete?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurantele le-am verificat..sunt în regulă..cat despre eroare de MOST ring incomplete nu a apărut...pe tester a apărut doar eroarea de mai jos..am făcut poza doar la un tester..dar pe celalalt exact același lucru a dat...si erau diferite la persoane diferite...in prima faza a șters eroarea dar după câteva minute a reapărut....cat despre ecranul mașinii nu arata nimic doar setările mașinii când intri în meniu

IMAG1637.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa verific și amplificatorul și vedem..mulțumesc frumos pentru sfat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te uiti bine ai eroare si pe ABS, cred ca ti-a intrat apa in masina si s-a ars atat statia cat si accelerometrul . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0