Sign in to follow this  
Followers 0
VolvoDream

V60 in limba germana

11 posts in this topic

Salutare,

Sunt fericitul proprietar al unui Volvo V60 D2 fabricatie 2012 ... masina a fost adusa din Germania si informatiile din bord imi apar in limba germana si din pacate nu stapanesc aceasta limba ...  banuiesc ca trebuie schimbat softul ... in MyCar am schimbat in engleza dar nu are niciun efect asupra bordului, doar consola este in engleza.

Astept sfturile voastre!

Multumesc! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

Pentru bord, din pacate trebuie umblat putin in soft. Te putem ajuta noi la service si ii putem face si o verificare din bara in bara din partea noastra.

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VolvoDream, limba se poate schimba prin reprogramare (300 lei limba romana sau engleza), sau daca ai update la Sensus 3.0 cu trip statistics poti pune bord TFT si selectezi ce limba vrei tu . 

2014-volvo-s60-t6-9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru urari!

@Bogdan G

posibil ca am Sensus 3.0 cu trip statistics (adica are "trip statistic" dar nu stiu daca e 3.0 si nu am vazut vreun meniu "bord TFT" 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am spus că poți pune ceas de bord cu TFT iar daca ai sensus 3 iti poti schimba limba singur .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/27/2017 at 9:53 PM, VolvoDream said:

Multumesc pentru urari!

@Bogdan G

posibil ca am Sensus 3.0 cu trip statistics (adica are "trip statistic" dar nu stiu daca e 3.0 si nu am vazut vreun meniu "bord TFT" 

 

Ce vrea BogdanG sa spuna este:

1. Verifica daca ai versiunea 3 la Sensus: My Car -> Trip Statistics - ai aceasta optiune? 

2. Daca ai aceasta optiune, atunci poti schimba ceasurile de bord cu cele prezentate de BogdanG si in urma instalarii acestor ceasuri poti schimba singur limba. 

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum am înțeles :-D  Mulțumesc! 

Bănuiesc ca implică ceva costuri bord TFT și montarea acestuia respectiv demontarea celui vechi... Se poate un ordin de mărime? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Costa 350euro .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Si eu sunt posesor de 1 luna a unui volvo v60 d4 2014, si intrand prin sectiunile forumului am gasit si acest subiect despre care am intrebat si pe grupul de pe facebook. Eu meniul tot in germana i-l am, dar nu am ceasurile de bord de la facelift . Am intrat imediat la My car si am trip statistic deci as putea sa ii fac upgrade-ul la ceasurile de bord postate de Bogdan G nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu . Dacă ai masina Kinetic nu poti pune bord TFT.

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un bord pe D2-ul nevestei ti-a parvenit domnu G?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0