GruiaEusebiuGabriel

Montare kit xenon h7 .

5 posts in this topic

Din cate stiti volvo este foarte prost la partea luminilor , timp de 2 ani am incercat tot feluri de becuri , dar nici o diferenta , m am ferit de xenoane deoarece am vazut ca ar fi multe probleme dupa la instalatia electrica , dar pana la urma nu am mai putut sa merg noaptea ca si cum as avea pozitiile aprinse , asa ca am riscat si mi am pus instalatie xenon, tin sa va spun ca sunt foarte multumit , nu am avut absolut nici o problema , nici vorba de eroare in bord sau de sigurante arse. Cam asa arata acum:

IMG_2986.JPG

Edited by GruiaEusebiuGabriel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par destul de puternice!Cat de colorat e becul?Are 8000 kelvin?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

6000k , si tot kit ul l am montat in interiorul farului , pentru ca e foarte slim , fara cabluri legate pe la motor si altele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Si pe mine ma tot incearca idea montarii unui kit Xenon pe masina pentru ca frustrarea ca  farurile unui Logan bat mai bine decat la a mea, e tot mai mare. :)).

Momentan utilizez niste becuri mai puternice de la Osram cu halogen, pentru ca vreau sa raman oarecum in legalitate...

Totusi sunt deschis si la alte variante, prin urmare am si cateva intrebari:

 

Ce model de instalatie Xenon ai montat? Care au fost costurile, si ce adaptari au fost necesare la masina?

Ai avut ceva probleme cu autoritatile legat de "upgarade-ul" facut? sau cu masina in sine?

Cat de mult a crescut vizibilitatea pe timp de noapte + ploaie?

 

Multumesc !

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

am un Volvo S60 model 2012 cu bec halogen h7.

Ma gandesc cumva daca se poate si ce ar fi mai bine sa pun - xenon sau led?

Ce sfaturi aveti? E cineva pe aici care ma poate ajuta?

Multumesc frumos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now