paulalin

cumparare volvo v50 germania

15 posts in this topic

datorita faptului ca s-a marit familia trebuie sa marim si masina.opelul corsa se dovedeste tare mic. mai ales cand ai carucior e gata .am trecut la treaba pe mobile.de(suma disponibila 4300 euro).prima optiune a fost toyota avensis  hatck motorizare 1.8 benzina , dar dupa o luna de cautari in zona (+200 km)  unde am pe cineva care se pricepe nimic .am zis sa marim aria de cautari la 500 km si am vazut un ford c-max din 2010  cu clima . era ok in fotografiile de pe site.am vorbit cu cei de acolo sa-mi trimita ceva mai detaliat. si am primit ( a se vedea in attach).era lovita si zgariata rau  la caroserie -aviz celor care cred ca prima masina de pe mobile e ok. cealata optiune este volvo v50 si am gasit asta http://suchen.mobile.de/auto-inserat/volvo-v50-2-0d-dpf-momentum-mfl-shz-bc-tempomat-bamberg/242370929.html?action=parkItem 

rugaminte asa arata un volvo momentum si daca 4150 este un pret corect . la ce ar trebui sa ne uitam la aceasta masina?multumesc

compresspdf_0ON1xGL6.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte bun prețul. Ai grija ca trebuie DPF la km ăștia.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat ar fi acest bidon de dpf ? cate plinuri de motorina duce ? in suceava pe cine stiti cu tester bun pt volvo?

Edited by paulalin

Share this post


Link to post
Share on other sites

are putina rugina la aripile fata.cel putin asa a spus neamtul.uffffffffffffff.am sa-l trimit totusi sa-l vada.sa vezi cat sunt de naspa mie la telefon ( in engleza) mi-a spus ca este ok masina nu are rugina deloc, cand a sunat persoana respectiva din germania( care este neamt din nastere) i-a spus ca are putina rugina la aripile fata.acum ce mai are doar dumnezeu stie,

am invatat o lectie pe mobile.de : se pare ca nu se joaca cand este vorba de un neamt.

Edited by paulalin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da au legi

Cand e pentru export

Nu mai conteaza

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 3 ore, paulalin a spus:

cat ar fi acest bidon de dpf ? cate plinuri de motorina duce ? in suceava pe cine stiti cu tester bun pt volvo?

DPF-ul nu este un bidon, este o piesa scumpa ce trebuie inlocuita la fiecare 120.ooo km la modelul acesta . 

Exista si un aditiv pt DPF, ce se completeaza la fiecare 60.ooo km .

Daca este FUR EXPORT fugi tare :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Bogdan G said:

DPF-ul nu este un bidon, este o piesa scumpa ce trebuie inlocuita la fiecare 120.ooo km la modelul acesta . 

Exista si un aditiv pt DPF, ce se completeaza la fiecare 60.ooo km .

Daca este FUR EXPORT fugi tare :D 

la aditiv ma refeream,stiam ca dpf se schimba dar nu stiam ca la acesti km.naspa.nu am vazut  ca ar fi fur export.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu te uiti si dupa un v70. Eu am V50 si de cand a venit baiatul pe lume parca a intrat la apa masina.

Nu trebui sa verifice si volanta daca a fost schimbata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ce zona esti? Te pot ajuta cu vorbitul la telefon cu o parere

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Bogdan G said:

DPF-ul nu este un bidon, este o piesa scumpa ce trebuie inlocuita la fiecare 120.ooo km la modelul acesta . 

Exista si un aditiv pt DPF, ce se completeaza la fiecare 60.ooo km .

Daca este FUR EXPORT fugi tare :D 

La versiunea asta nu era DPF fara aditiv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

DPF fara aditiv numai la PowerStift .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
are rugina .ramanem in asteptari.asta e

Dacă găsesti fara rugină sa ma anunți si pe mine, eu nu am vazut pana in 2008 fara rugină pe la aripi .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Bogdan G said:

Dacă găsesti fara rugină sa ma anunți si pe mine, eu nu am vazut pana in 2008 fara rugină pe la aripi .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

A mea e din Septembrie 2007 (scrie pe certificatul de imatriculare), nu am rugina la aripi deloc. Intre aripa si portiera, la stalpul dintre ele, in partea de jos se vede tabla putin, cred ca so fi lucrat acolo si cazut vopseaua, e curata tabla, nu are culoarea ruginii. Cand verific online VIN number imi da ca e din 2008, nu stiu ce sa mai cred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil nu ai ciupituri de la pietre însă de obicei in jurul parbrizului apare rugină si in zona aripilor, acolo unde sar pieteicele si sare vopseaua .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now