haiduc

Volvo v50

7 posts in this topic

Buna ziua. Am ceva probleme cu clima. Aveti careva numarul de telefon al lui volvo244?daca da astept un mesaj privat. multumesc mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema e ca nu baga aer pe gurile din bord.Cand selectez respectiva zona baga la picioare. Am fost la un baiat si era sa imi strice de tot clima. Nu stiu ce a lucrat si cu ce program dar la un moment dat baga cald pe o parte si rece pe cealalta, a2a oara baga numai pe la picioare fara sa mai pot controla clima, a 3a oara baga prin gurile din bord dar doar acolo si atat, indiferent de ce selectam. A incercat de mai multe ori dar degeaba. Pana la urma a reusit sa o faca sa mearga ca inainte. Macar acuma pot selecta temperatura si pot pune pe dezaburire si la picioare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai camdisc-ul defect . Nu  știu dacă se baga Oliver sa-l schimbe.  Trebuie data jos toată plansa  de bord . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat. A dat o resetare si acuma functioneaza. Ii ceva eroare ccm 0071 dumper. Dar deocamdata merge. Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare...rog respectuos daca poate cineva sa imi dea ceva idei inainte sa merg pe la doctori auto ,,no name,,:unsure:...deci...volvo v50 1.6 2006...

Problema...cand o accelerez in sarcina cam pe la 3000 de ture imi ramane acul acolo si imi apare minunatul mesaj : ANTI-PATINAGE REPAIR DEMANDEE..

Daca i-au contactul si il pun din nou dispare...pana la urmatoarea acceleratie mai tare...Va rog sa nu ma injurati daca trebuie sa raspundeti a nu stiu cata oara si ptr mine...Multumesc...Sebi/ Brasov/35 ani...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mentionez ca am o problema si cu alternatorul..am achizitionat o baterie noua de 70 iar cel care mi-a montat a spus ca alternatorul...in loc de 14,6 imi da doar 13,6..de aceea probabil mi se opreste radioul in mers si imi apar o grămadă de senzori pe moment....Acum...oare acceleratia...(Ce am scris mai sus)..are legatura cu asta?...ar fi bine...dar nu cred:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie test de alternator .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now