alf 08

Disc ambreiaj, schimbare garnituri de frictiune

3 posts in this topic

  • Va salut.

Pentru dihania mea,  un Volvo 360, an 1987,  serie XLB344223HC275889, cod motor b200e, 1984cmc, 85 kw am tot cautat un disc de ambreiaj de am ametit. Fara succes. Am ajuns la doua variante, pe care le voi expune mai jos, si in ambele cazuri voi avea nevoie de ajutor.

Odata, vreau sa imi ziceti daca stiti vreun atelier de moda veche, care sa monteze ferodouri noi pe un disc vechi.

Pe de alta parte, am gasit pe site-ul celor de la bardi, mai precis aici http://www.bardiauto.ro/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/VOLVO/300_SERIES/1987/2_0/B/eroatvitel---valto-kuplung-feltengely/clutch-lendkerek-alkatreszek/clutch-plate discuri Valeo si Japanparts. Legat de acestia, cum pot plasa o comanda, in conditiile in care nu vand persoanelor fizice? In rest, cam pe orice platforma de piese auto online romaneasca raspunsul este invarilabil, si mai precis nelivrabil.

Daca am incalcat vreo regula postand link-ul de mai sus imi cer scuze, dar nu mai am idei. As putea sa cumpar de pe ebay, dar parca nu imi convine sa am surprise si sa vad ca ceea ce o sa comand nu o sa fie tot una cu ceea ce o sa primesc.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te salut, si iti multumesc, dar am rezolvat intre timp. Am rezolvat in sensul ca am gasit si am cumparat un disc nou, si l-am si montat. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now