alin89

S-a terminat - Volvo RENUNTA la motoarele Diesel

42 posts in this topic

Bine ca ai lamurit lucrurile. Deci, nu orice T6 cu patratelul Polestar pe el(Soft) e Polestar.

Ca in reclama la Rigips : "Doar Rigips de la Rigips este Rigips!"

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BGmotors :)

....ce sa-ti zic! Departe de mine sa te contrazic si acum sau anterior.Luasem de baza ce se vinde in afara(ca si titulatura) ca si pe asta ma bazasem dar tehnic 100%  nu am cum stii intrucit nu am Polestar in "batatura" ( in acesta viata.:D )

Banuiam (sigur) eu ca ar fi si ceva componente schimbate  pe plus ca si performante insa...:read2:.Totusi .In general vorbind si fara sa plictisesc  este greu (chiar imposibil) sa fie cineva contrazis cind are argumentele tehnic si fizic la el acasa 

Asta este ,mai bag o fisa   .:D

Edited by 1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ete fas, sunt o gramada care habar nu au ce conduc, eu dupa 5 minute maxim de la intrarea in posesie am dat capacul de motor jos sa vad ce e pe acolo, asa ca .....exista oameni pasionati de autoturisme si utilizatori de  autoturisme . 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane, bijuteria ta este BESTIALA in modul sport, asa ca bucura-te de ea 100%, uita de consum, fise tehnice si alte amanunte.

Astept si eu vreo 10 mosteniri sa-mi iau si eu una, macar second hand peste citiva ani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promit că data viitoare te dau cu R-ul.

Ala este violent, la fel de rapid si hotatat sa te omoare . 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, VladD said:

Salut,

On-topic, astazi a fost o discutie interesanta la Volvo Cars Studio in Stockholm, gasiti inregistrarea aici: http://live.volvocars.com/index2.html?20170705

Super tare că ai împărtășit cu noi asta, @VladD.

Se aud lucruri interesante la conferință - și anume, că vor lansa două mașini Polestar full electric între 2019-2021. Sunt foaaarte curios.

Edited by Kronborg
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce bine ca m-am nascut cind trebuia ! Nici nu vreau sa ma gindesc cum ar fi fost sa fi crescut cu masini electrice ! Bleah !

 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atâta timp cât trage de rupe nu prea contează motorizarea . Părerea mea . 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 13 ore, iulirx a spus:

Ce bine ca m-am nascut cind trebuia ! Nici nu vreau sa ma gindesc cum ar fi fost sa fi crescut cu masini electrice ! Bleah !

 

Nepotii tai, vor gândi altfel : "Bunicul mergea cu o masina care scotea fum pe o teava din spate! Bleah!"

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Bogdan G said:

Atâta timp cât trage de rupe nu prea contează motorizarea . Părerea mea . 

Boxe au deja :)))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot decat sa ma bucur, am patalama de electrician auto, deci oficial pot repara masini electrice :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 10 ore, mariusdaniel a spus:

Nepotii tai, vor gândi altfel : "Bunicul mergea cu o masina care scotea fum pe o teava din spate! Bleah!"

Eu sper sa am nepoti inteligenti ! Nu-i vad spunind asa ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx sunt de părere că nu contează cine te propulsează pana la 100kmh ci cat de repede . 

Dacă un Volvo electric va scoate 3 sec pana la sută, arunc Polestarul la Remat si iau unul din ala . 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Bogdan G said:

Dacă un Volvo electric va scoate 3 sec pana la sută, arunc Polestarul la Remat si iau unul din ala . 

Arunca-l la mine. Iti fac chiar preluare la lizing, ca n-o sa mai fie mult din el :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un subiect dezbatut zilele acestea, cel cu emisiile motoarelor diesel. Probabil, cei de la Volvo au anticipat aceasta subiect inainte ca el sa fie examinat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din păcate nu mai sunt soluții tehnice, adică sa pui și adblue deja e prea mult . Costurile de utilizare devin prea mari iar viitorul este electric după ce mai multi producători printre care și Volvo au încercat diesel electric și nu a fost cu succes .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now