Sign in to follow this  
Followers 0
anedelcu85

Jante Hera 7J 16h2 ET50 compatibile cu v60 2011

9 posts in this topic

Va salut ,

De ceva vreme caut pentru al meu Volvo V60 un set de jante de aluminiu pentru iarna. Zilele trecute am gasit un set de jante Hera 7J 16h2 ET50 pe ebay dar nu sunt convins 100% ca se potrivesc si de aceea va cer ajutorul.In seara aceasta urmeaza sa merg sa le iau si din pacate nu am cric la masina si nici nu am de unde face rost de unul pentru a proba janta direct pe masina .

Proprietarul nu stie pe ce model de Volvo au fost anterior.

Va atasez poze cu diferitele coduri ce apar pe interiorul jantei si mai tin sa specific ca anvelopele sunt 225 / 55 / r16 99H XL. Dupa indicele de greutate al anvelopelor tind sa cred ca au fost ori pe un v60 ori pe un v70.

Exista riscul sa nu se potriveasca la gaurile pentru prezoane ?

Va mutumesc anticipat,

Alex Nedelcu

 

 

121.jpg

123.jpg

asd.jpg

asdf.jpg

qw.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, anedelcu85 said:

Va salut ,

De ceva vreme caut pentru al meu Volvo V60 un set de jante de aluminiu pentru iarna. Zilele trecute am gasit un set de jante Hera 7J 16h2 ET50 pe ebay dar nu sunt convins 100% ca se potrivesc si de aceea va cer ajutorul.In seara aceasta urmeaza sa merg sa le iau si din pacate nu am cric la masina si nici nu am de unde face rost de unul pentru a proba janta direct pe masina .

Proprietarul nu stie pe ce model de Volvo au fost anterior.

Va atasez poze cu diferitele coduri ce apar pe interiorul jantei si mai tin sa specific ca anvelopele sunt 225 / 55 / r16 99H XL. Dupa indicele de greutate al anvelopelor tind sa cred ca au fost ori pe un v60 ori pe un v70.

Exista riscul sa nu se potriveasca la gaurile pentru prezoane ?

Va mutumesc anticipat,

Alex Nedelcu

 

 

121.jpg

123.jpg

asd.jpg

asdf.jpg

qw.jpg

Merg sigur, sunt de v70 dupa 2014... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Andi07 said:

Merg sigur, sunt de v70 dupa 2014... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Andi07 said:

 

Iar daca nu ti le plac , iti ofer la schimb jante Oden care sunt in echipare la V/S 60, in stare perfecta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hera merg pe V60 cu prezoanele default (pentru janta de aliaj). Totusi, daca ai frane de 316+ pe fata nu iti va incapea etrierul (sau janta, depinde cum privesti problema). 

Sunt de pe telefon si nu vad ce motor ai, in cazul in care e completat. D5 (awd cel putin) si T6 au frane stock de 316/320 pe fata.

Edited by Mihai933

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc pentru raspunsuri.

Masina are motor d5 205 cp fwd. 

Deci sa inteleg ca se potrivesc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai discuri de 316/320mm nu iti va incapea etrierul. Pentru siguranta poti verifica manualul.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jantele Oden se potrivesc, stiu S60 D5 2013 care foloseste aceste roti pentru iarna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se potrivesc . Am reusit sa fac rost de un cric si am facut proba cu o janta pe fata. Etrierul este foarte apropiat de parte interioara a jantei dar nu atinge. 

Va multumesc pentru ajutor!

Va doresc o seara placuta !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0