2017Bogdan

Motor volvo v50 1.6 D

4 posts in this topic

Salutare. Stie cineva cam cat ar costa un motor 1.6 D cu sub 100.000 km. Al meu are aproape 300.000 km si sincer incepe sa imi faca probleme,nu mari dar suficiente, si masina nu vreau sa o vand pentru ca ma leaga multe de ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe olx e un tip din Falticeni. E cam scumputz din spusele unora dar nu-mi asum aceasta afirmatie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 14/07/2017 at 7:25 PM, MariusCocos a spus:

Pe olx e un tip din Falticeni. E cam scumputz din spusele unora dar nu-mi asum aceasta afirmatie. 

E scump, pot confirma. Argumentele mele: stop spate la Bogdan 320 de lei (nou); pretul lui - 400 (SH). racord admisie aer 60, 100 de lei; el - 200 etc. Mereu mi-a dat impresia ca aplica preturi prohibitive ghidandu-se dupa vechiul cliseu „Volvo? nu lua, ca-i scump la piese!” cand am avut nevoie de una-alta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

As vrea sa adaug cum ca piesa noua este aftermarket la acel pret de 320ron iar una noua,OEM  este  departe (scumpa)iar  respectivul vinzator dupa olx  are pretul pe la jumate daca l-o fi gindit  ori este  fixat " pompieristic"   fiindca marca este premium.

Dar fiecare cere pretul cum crede de cuviinta ca sa se dezvolte insa parerea mea  este ca au trecut vremurile cind se putea cere mult pe piese Sh,insa depinde de fiecare ce vrea sa faca ,cum isi manageriaza pravalia..:)

 @2017Bogdan  

Motor la ~100oookm reali poate in povesti vei gasi intrucit  stii ce inseamna masina Sh adusa pentru piese.Se aduc pentru repere  neatinse si nu pentru motoare ce comporta rulaj minimal  ,care sint daune..Sper sa ai noroc ,daca insisti mult ,sa cauti

Edited by 1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now