Sign in to follow this  
Followers 0
Zefirus

Tapiserie

5 posts in this topic

Salutare grup!

Care ar fi soluțiile pentru așa ceva? (poză atașată)

20170709_141403.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Se repară porțiunea afectată prin înlocuire.

Iar ca tratament pe termen lung, se utilizează blugi/pantaloni fără capse sau curele cu ținte.

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inlocuire e cel mai sigur, orice reparatie e temporara si in cazul tau nici nu cred ca se poate/merita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Din nefericire, si eu am aproximativ acceasi problema datorata materialului prost folosit de catre cei de Volvo ca piele ecologica.

Puteti spune si unde pot inlocui un astfel de panou deteriorat? Sau trebuie inlocuita intreaga husa care, pt. ca la mine e  "piele" din pachetul Rdesign, ma astept sa coste undeva la 3000-3500 lei?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indiferent daca este vorba de piele sau textil se poate inlocui doar respectivul segment. Mai ok dpmdv este sa inlocuiti intregul sezut/spatar (dupa caz) in situatia in care aveti probleme cu ele. In Bucuresti sunt multe firme care se ocupa cu asa ceva, din pacate nu am gasit vreuna care sa arate 'profi' pe interwebz desi am primit multe recomandari de la oameni implicati in scena auto pentru diverse. Daca e careva interesat ma apuc sa ma uit dupa ele.

@danielc, husa de C30 RD costa acum 3 ani ~1800 lei, nu cred ca si-a dublat pretul. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0