Guest S402.0

posesor vechi, membru nou

7 posts in this topic

Ziua buna! Cum ziceam, posesor din 2006, membru de-abia acum (noroc cu sticker-ul lipit pe un s40 din trafic, ca altfel nu aflam de volvo-club).

Am un s40 din 2003, 2.0 benzina, alb si fara interventii cu exceptia jantelor. Inainte sa-l iau cautam baliverne pe mobile.de (VW, Ford, Citroen, etc). Dupa cam 2 saptamani apare un anunt nou: Volvo. Intr-o saptamana era acasa, la mine. Fosta masina de insotit transporturi agabaritice, a fost colantata cam 80% deci vopseaua a fost protejata 3 ani si nu prea s-a alergat cu ea (a ajuns in tara la vreo 65k km). In schimb am avut de scos cam 200 de metri de cabluri din ea (statie, sirene, girofaruri, etc) si de astupat 6 gauri in plafon. Aveam pe cineva la Avia Motors unde a stat 2 saptamani sa rezolve gaurile (tratamente cu rasini epoxidice, nu stiu cate straturi de grund, vopsea, etc). Acum am 78k km cu ea, deci nu o prea alerg nici eu. Problema mare e ca trebuie sa o vand si nu vreau. Mai astept, poate nu va mai trebui.

Mai vorbim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit printre noi! si eu sunt de o saptaman pe aici, si sa sti ca tot asa am gasit volvo-club, am vazut un stiker pe o masina in trafic!!! te asteptam joi la intalnirea de la polivalenta daca esti din bucuresti sau ai drum pe aici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit @S402.0!! Nu stiu cat ai dat pe masinutza, dar pot spune ca ai luat-o de noua!! Practic, ti-a facut rodajul  ;) Cu ceva anii in urma am cautat si eu o astfel de masina, dar n-am gasit!! ceea ce am gasit au fost doar masini casate de Polizei si Feuerwehr (Pompieri) care erau ´´muncite´´la greu si cu kilometrajul incarcat, care au muncit 24/24ore. Sa o conduci sanatos! Mii de km cu bine!  :wave:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu deja sunt captivat de activitatea membrilor de pe acest forum! vino la intalnire si o sa ai aceeasi surpriza ca si mine: o sa intalnesti oameni deosebiti cu masini deosebite! eu astept cu nerabdare intalnirea anuala a posesorilor de VOLVO, oriunde si oricand o sa ma dau de trei ori peste cap si tot o sa ajung!!! joi pe la 19.30 deja apar primii posesori de volvo la polivalenta, desi intalnirea este stabilita la 20.00, cu toti suntem nerabdatori sa ne intalnim si te asteptam si pe tine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit!

regula este ca un volvo se vinde numai daca se cumpara altul!

mai nou sau mai vechi!

numai marca conteaza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now