RahZee

Sistem audio V40 - alternative?!?

4 posts in this topic

Salutare, de curând mi s-au dus boxele din portierele față. Cineva mi-a făcut cadou doua JBL, mai puternice dar cu o plajă de frecvențe mai redusă (n-au la fel de multe joase), care erau și mai mari și a trebuit să fac o improvizație ca să le pot prinde de portiere cumva (pe interior), doar ca să constat acum ca geamurile electrice agață în noile difuri la coborâre. 
În fine, deși am muzica înapoi pe toate boxele, mai am una pe bord - stânga si una in spate dreapta care cârâie la volum mai mare.

Așadar întrebarea e: cine și-a pus alte difuzoare, în față sau în spate, ce marcă, dimensiuni, prețuri, ce adaptări a fost nevoie, etc...

Mulțumex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare. Eu am schimbat vara trecuta difuzoarele fata, din usi cu PIONEER TS-A1323I si difuzoarele spate cu SONY XS-GT1338F. Prin februarie mi-am luat si un subwoofer Blaupunkt GTb 8200 A (activ, 20cm) pentru un bass mai puternic, iar de atunci sunt chiar multumit de sunetul din masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, djionut said:

Salutare. Eu am schimbat vara trecuta difuzoarele fata, din usi cu PIONEER TS-A1323I si difuzoarele spate cu SONY XS-GT1338F. Prin februarie mi-am luat si un subwoofer Blaupunkt GTb 8200 A (activ, 20cm) pentru un bass mai puternic, iar de atunci sunt chiar multumit de sunetul din masina.

Salut, difurile fata-spate s-au potrivit ca dimensiune sau ai modificat cate ceva?
Si inca o intrebare: inainte sa pui sub, nu erai multumit de sunet? Sau ai vrut sub doar ca sa poti avea bas mai puternic la volume mai mici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate difuzoarele aveau acelasi diametru ca si cele originale (13 cm) si au venit perfect la gaurile de prindere. Cat despre sub, da... am vrut sa am un bass mai puternic. Acum, fiecare cu preferintele lui. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now