Sign in to follow this  
Followers 0
uPs

S 60 R 2004

6 posts in this topic

Bună seara din nou și salut toată lumea de pe acest forum tare bun și util. Vin din nou cu o altă problemă, scade turația la relantiu și se oprește motorul. Țin să menționăm că am avut câteva erori cu p0036 ceva cu controlul încălzitorului de aer dar am rezolvat prin schimbarea pompei de benzină a filtrului de aer și a sondelor lânda. Dar acum mașină la relanți îmi scade de la 1000 turații la 800, 700 și se oprește. Asta azi de 2-3 ora făcut parca nu primește suficientă benzină,  și se oprește. Știi cineva cei de făcut. Pana nu ii da foc 

 

Edited by uPs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posibil sa fie de la clapeta .

Încearcă sa cureți clapeta .

Totuși o diagnoza nu ar strica și nu cu un tester generic ci cu ceva profi . E posibil sa fie alte probleme gen senzor rampa benzina .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa făcut diagnoza cu tester profi,  updet Volvo și ia dat ca pompa de benzina funcționa la jumătate fata de cat trebuia în parametrii. Iam schimbat pompa și filtrul de benzină, și acum mașină merge normal pe strada nu mai sacadează în mers, dar la relantiu face la fel nu îl tine la 10000 mult timp ce fluctuează pana la 800-700 și se oprește.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tb curățată clapeta și calibrata după curățare.

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulțumesc frumos, mai aștept și alte opinii....cu cat îs mai multe cu atât mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si eu zic la fel! Curatata clapeta, dar mai poti astepta si alte sfaturi, ca nu costa bani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0