NCH

Me miself and my V70XC

6 posts in this topic

Ziua bună!

Născut 2002. Alergat 272k. Benzinar cinstit 2,4 cm³. Herghelie 197 capete, dacă nu şi-au rupt între timp câţiva picioarele. Cutie automată cu personalitate. 

Să fiţi sănătoși!

P_20171022_171934_1_p.jpg

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Multi km fara probleme!Am si eu una asemanatoareb0f08c8a5a3cd19ff5e1ec688e2fe45f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum spuneam, cv cu personalitate. Uleiul, l-am schimbat. Am luat filtrul să dau jos cutia să-l schimb.Ca să nu ţin ocupat elevatorul, mai mult decât este cazul, vreau să iau dinainte, cam tot ce-mi v-a fi de trebuinţă. M-am împotmolit la o'ringul nr 7 din schiţă. Cod OE 968757. Nu am găsit nicăieri dimensiunile. La o'ringul nr 6, cod OE 988840, am găsit pe un site de vânzări piese auto; 13x10mm. Am luat de la un producător local o'ringuri care rezistă până la 120° și până la 180°. Aș vrea să-l am pregătit și pe cel de pe conducta de retur. O grosime? Un diametru interior? Exterior? 

Merçi.

GR-72027.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu cele de la radiatorul de răcire 988840 (cele din link), 4 la număr; câte două la fiecare racord, am învins. Cel care are cod 968757 (nr 7 din schița explodată) nu știu ce dimensiuni are. Doar o bucată este necesară. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine le comanzi pe original și scapi de probleme .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now