Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

adytym

Jante IXION 18''

16 posts in this topic

M-ar interesa  un set de jante ixion pe 18'' eventual la schimb daca s ar putea  plus diferenta cu modelul de 17'', modelul din poza ma intereseaza .

5757298_janta-originala-volvo-s60-v60-xc60-r18-model-ixion_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Daca jantele te intereseaza pentru XC60, atunci nu e bine - vrei pe 20", nu pe 18". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu exista pe 18 '' modelul asta?   sau de ce zici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista si pe 18 si pe 20 . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot faci o investitie, pune pe 20" sau 19" - arata mult mai bine dpdv inaltime balon. Cu 18" arata mai putin bine decat cu 19" sau 20" - eu as merge personal pe 19" - mi se pare raportul optim aspect // functionalitate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot faci o investitie, pune pe 20" sau 19" - arata mult mai bine dpdv inaltime balon. Cu 18" arata mai putin bine decat cu 19" sau 20" - eu as merge personal pe 19" - mi se pare raportul optim aspect // functionalitate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cde5f6f7d7a1c1b3f6051c843c080483.png

daca iti plac 1800€

anvelope iarna 235/40/19 Michelin si janta ET55

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cata răutate.

Am dat 1000 pe cauciucuri îți dai seama ca 1800 e pe roti e pomana.

Oricum nu sunt lămurit daca nu încap Ixion 19" pe Polestar .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jantele puse de victor sunt pt v40, nu incap pe Polestar adevarat. Merg pe S/V60 (cu anvelopele din pachetul de mai sus) dar nu si pe XC60-ul pe care-l are OP.
@OP am un set de Ixioane pe 18 de care as vrea sa ma despart (trecere la 19), o sa-ti trimit niste poze & pret zilele astea pe PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu zicea el ca merg pe Polestar ?

NU mai înțeleg nimic .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred c-a zis ca jantele alea merg pe Polestar. Domnul Victor stie ca a postat jante din pachetul 'Polestar Performance' dedicat V40/S60/V60, pe care doar le recomanda colegului cu XC60. Din pacate acesta nu prea are ce face cu ele, avand in vedere dimensiunea anvelopelor.
Domnul G nu stie ca pentru S/V60 Polestar exista 2 editii de jante pe 19", modelele nesemanand cu cel pus mai sus. :rolleyes:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnul Bogdan nu mai vede bine. Jantele de mai sus (postate de Vic) nici macar nu seamana cu cele de Polestar.

Dar da, pe langa modelul pe care l-ai postat tu mai exista fix un model pe 19 compatibil cu P*, cel pe care l-a cumparat Vic pt masina lui. 

@OP, sper ca in seara asta sa ajung pe unde sunt depozitate si sa pot reveni cu pozele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

22 hours ago, Vicu said:

cde5f6f7d7a1c1b3f6051c843c080483.png

daca iti plac 1800€

anvelope iarna 235/40/19 Michelin si janta ET55

Sent from my iPad using Tapatalk

Multumesc mult pentru poze  si pentru intentie, doar modelul solicitat ma intereseaza, oricum arata bine jantele .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites