cosminel12345

roata de rezerva subtire

5 posts in this topic

Salut!

Am roti normale de 18 si caut o rezerva subtire, dar nu stiu daca exista tot de 18. Kituri sau roata separat sunt doar pe 17, iar una singura pe 18 e de la un XC90 si nu stiu daca se potriveste (nu doar la montat, dar si in lacasul din portbagaj).

Daca e cineva care a cautat in trecut si/sau stie ce sa-mi recomande, il rog sa dea reply la acest topic. Mersi!

Edited by cosminel12345

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.Eu am ca rezerva la xc 60  din 2014 roata subtire cu janta pe 18 iar cele de pe masina sunt pe 17.deci exista ceea ce cauti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi de confirmare!

Ce sa zic, esti un norocos ca ai gasit rezerva de 18 :))) Si zici ca incape bine in lacasul din portbagaj, nu iese prea in sus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe mine m-ar interesa o rezerva pe 18. Ca am acel chit de reparatii sau ce-o fi el dar,fara cric. Toate xc60-urile pe care le-am vazut nu aveau cricul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un kit cu roata de 17 + cric + cheie de roti e 250-300 EUR second-hand si mi se pare magarie curata...si cine stie cat de copt e cauciucul din rezerva aia.

Mi-am luat o cheie de roti si un cric de 4t din bazar si incape minunat in spate :))). Problema e ca nu vad cum incape o roata de 18 in lacasul ei, am masurat si nu are cum decat daca e mult mai mica in diametru decat roata normala. 

Astept si eu feedback de la Joon, daca zice ca are pe 18.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now