Sign in to follow this  
Followers 0
cafei

motorsystem wartung dringend V50 1.6D

16 posts in this topic

buna...............volvo v 50 1.6 d    110 hp   2010       

am cumparat masina cu aceasta eroare pe bord (motorsystem wartung dringend ) in septembrie...........masina functioneaza normal ( are putere , consum normal )

aceasta eroare apare tot timpul dupa ce alimentez cu diesel iar dupa 2-3 zile se stinge si apare din nou la urmatoarea alimentare

astept parerile dumneavoastra................MULTUMESC

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai probabil nu mai ai aditiv pt DPF

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, paunionutz said:

Cel mai probabil nu mai ai aditiv pt DPF

tocmai ce am cumparat o sticla de aditiv ca m-am gindit ca asta ar fi problema dar cind am desfacut era aproape plin....................poate sa fie pompa care inpinge acest aditiv defecta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie facuta o diagnoza. Oricum degeaba pui aditiv, ca trebuie resetat contorul de la adm

Share this post


Link to post
Share on other sites

am facut diagnoza..............pompa de aditiv nu funtioneaza..........poate sa fie pompa sau calculatorul de la pompa defect

urmeaza astazi sa imi testeze un electrician pompa daca functioneaza iar daca nu atunci este calculatorul de la pompa

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13.12.2017 at 0:32 PM, paunionutz said:

Trebuie facuta o diagnoza. Oricum degeaba pui aditiv, ca trebuie resetat contorul de la adm

On 13.12.2017 at 0:32 PM, paunionutz said:

Trebuie facuta o diagnoza. Oricum degeaba pui aditiv, ca trebuie resetat contorul de la adm

8 hours ago, cafei said:

am facut diagnoza..............pompa de aditiv nu funtioneaza..........poate sa fie pompa sau calculatorul de la pompa defect

urmeaza astazi sa imi testeze un electrician pompa daca functioneaza iar daca nu atunci este calculatorul de la pompa

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost si la electrician..........toate bune si frumoase.......pompa ok si calculatorul ok

probabil paunionutz ai dreptate......trebuie resetat contorul de la adm

dar aceasta resetare doar cei de la volvo o pot face sau poate cei de la ford........ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricine are un tester si care stie sa-l foloseasca. Sunt cativa pasi care trebuie urmati. Poate fi pompa ok, dar senzorul stricat. De unde esti?

Edited by paunionutz

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, paunionutz said:

Oricine are un tester si care stie sa-l foloseasca. Sunt cativa pasi care trebuie urmati. Poate fi pompa ok, dar senzorul stricat. De unde esti?

sunt din deva..........astazi am fost la alt service dar nimic......nu poate sterge eroarea 0007......de fapt o sterge dar apare din nou dupa citeva secunde

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, paunionutz said:

mi sa spus ca probabil trebuie sa schimb tot ansamblul rezervor aditiv +pompa aditiv(care are si un mic calculator acolo)........ce sa fac.........asta este DEVA

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decat sa te apuci sa bagi bani fara sa stii exact care-i problema, mai bine ia legatura cu Oliver pentru o diagnoza (volvo244 aici pe forum) si fa o excursie pana la Turda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.12.2017 at 11:58 PM, Behu said:

Decat sa te apuci sa bagi bani fara sa stii exact care-i problema, mai bine ia legatura cu Oliver pentru o diagnoza (volvo244 aici pe forum) si fa o excursie pana la Turda.

ai cumva un nr de tel al lui volvo244?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il poti contacta prin mesaj privat, aici pe forum. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 12/20/2017 at 8:51 AM, Behu a spus:

Il poti contacta prin mesaj privat, aici pe forum. 

Cum il pot contacta atata timp cat nu il gasesc, mai este activ pe forum?

Sunt in vizita in Cluj pana Duminica si tare as vrea sa dau de Oliver sa pun masina pe un tester.

Daca are cineva info, pm me

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Il poti contacta prin mesaj privat, aici pe forum. 

Cum il pot contacta atata timp cat nu il gasesc, mai este activ pe forum?

Sunt in vizita in Cluj pana Duminica si tare as vrea sa dau de Oliver sa pun masina pe un tester.

Daca are cineva info, pm me

Multumesc

Click aici cu mouse-ul: http://www.volvo-club.ro/profile/285-volvo-244/ dupa care dai click pe "send PM".

I hope this helps.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0